خبر

وزارت خزانه داری آمریکا پوتین و لاوروف را تحریم کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت خزانه داری آمریکا بامداد شنبه از اعمال تحریم‌هایی علیه مقامات عالیرتبه روس خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، سرگی لاوروف وزیر خارجه و سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه وضع کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین از تحریم رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه خبر داد.

«جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه تأیید کرده بود که دولت بایدن تصمیم دارد تا «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه و سایر مقامات ارشد در مسکو را در واکنش به حمله روسیه به اوکراین تحریم کند.

مقامات کاخ سفید اعلام کردند که تحریم پوتین شامل منع سفر به آمریکا نیز خواهد بود. وی همچنین گفت که سقوط کی یف پایتخت اوکراین به دست روسیه یک احتمال واقعی است.

این اقدام پس از اعلامیه اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم پوتین و سرگئی لاوروف رئیس جمهور و وزیر امور خارجه روسیه به دلیل حملات این کشور به اوکراین صورت می‌گیرد.

چند ساعت پیش از این نیز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفته بود: ما تحریم‌های جدیدی علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعمال خواهیم کرد. انگلیس اعلام کرد که دارایی‌های پوتین و لاوروف را مسدود می‌کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا