خبر

واکنش وزارت خارجه‌های اوکراین و آمریکا به تنش ها در دونباس


شفقنا –  وزارت خارجه‌های اوکراین و آمریکا نسبت به تنش ها در دونباس ابراز نگرانی کردند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از النشره، وزارت امور خارجه اوکراین امروز (جمعه) از جامعه جهانی خواست به تهدیدهای روسیه در شرق این کشور پاسخ دهد.

وزارت خارجه اوکراین در بیانیه‌ای از جامعه بین‌الملل خواست تا آنچه را که به عنوان تنش آفرینی روسیه در شرق اوکراین توصیف می‌کند، محکوم کنند و گفت که عدم واکنش باعث می‌شود روسیه به تشدید تنش ادامه دهد.

در این بیانیه آمده است: روسیه با افزایش حملات سایبری به وب‌سایت‌های اوکراین و زیرساخت‌های غیرنظامی با سلاح‌های ممنوعه بر اساس توافق‌نامه‌های مینسک، که منجر به تشدید وضعیت امنیتی می‌شود، کمپینی را برای انتشار اطلاعات نادرست رهبری می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا نیز اظهارات مربوط به تخلیه و بمباران دونباس را بهانه ای برای آغاز عملیات «زیر پرچم خارجی» علیه اوکراین دانست.

این وزارتخانه افزود: این اظهارات نشان دهنده تلاش جدیدی برای استفاده از دروغ و اطلاعات نادرست برای پنهان کردن این موضوع است که روسیه متجاوز واقعی در این مناقشه است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد، نسبت به چنین عملیات هایی تحت یک پرچم دروغین هشدار داد.

دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خودخوانده مردم دونتسک، با اشاره به اینکه اوکراین هر لحظه ممکن است حمله گسترده ای را آغاز کند، اشاره کرده بود که اوضاع در منطقه دونباس به سمت جنگ پیش می رود.

رؤسای جمهور خودخوانده دونتسک و لوگانسک از تخلیه غیرنظامیان دو جمهوری به ویژه مناطق مرزی به روسیه در پیش بینی طرح های نیروهای مسلح اوکراین برای تهاجم به سرزمین های جمهوری های منطقه دونباس خبر دادند.

بر اساس آنچه یک منبع دیپلماتیک با سالها تجربه مستقیم در این درگیری به رویترز گفته است، امروز جمعه، منطقه درگیری در شرق اوکراین شاهد شدیدترین گلوله باران های توپخانه ای در سال های اخیر بوده است.

وی توضیح داد که صبح روز جمعه نزدیک به 600 انفجار کشف شد که نسبت به پنجشنبه 100 مورد افزایش داشت که برخی از آنها با توپ 152 و 122 میلی متری و گلوله های خمپاره بزرگ بود و حداقل چهار گلوله از تانک ها شلیک شد. همانند این حملات از سال 2014 و 2015 اتفاق نیافتاده بوده است.

این خبر را در النشره می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا