خبر

واکنش جالب پژمان جمشیدی به حواشی تیم ملی؛ بازیکنان به وقتش اختلاف را کنار می‌گذارند/ اگر راه حلی داشتم رئیس فدراسیون می‌شدم | جهان محتوابیگمان جمشیدی در حاشیه مراسم اختتامیه این فیلم و تصویر ورزشی در جمع خبرنگاران از فراز و نشیب های خود در سینما گفت. جمشیدی که در این مراسم به عنوان چهره ماندگار مورد تجلیل قرار گرفت، با سوالات فوتبالی خبرنگاران نیز مواجه شد تا فرصتی برای صحبت درباره آینده پرسپولیس و انتظارش از عملکرد تیم ملی در جام جهانی فراهم شود.
پرسش و پاسخ خبرنگاران با جمشیدی را در زیر می خوانید؛

در شروع این چالش، فکر می کردید به عنوان یک شخصیت اصلی پذیرفته شوید؟

راستش من هرگز به این موضوع فکر نکردم. صحبت در مورد چنین مسیر دشواری ممکن است بینندگان را سرگیجه کند. برای رسیدن به هر موفقیتی باید سخت تلاش کنید. البته اگر این وضعیتی که دارم را بتوان نام موفقیت گذاشت. من به کسانی که در ابتدای راهم از من انتقاد کردند اعتبار کامل می دهم. خدا را به خاطر جایگاهم و افتخاری که داشته ام بسیار سپاسگزارم و از مردم سپاسگزارم. من واقعاً تا ابد مدیون آنها هستم و اگر روزی در کنار آنها نبودم، حتماً خیلی بی خبر بودم، زیرا آنها از همه نظر حمایت کردند، چه در بازی فوتبال و چه در نمایش فیلم هایم.

آیا در سینمای ما جایی برای فیلم های ورزشی و بخصوص فوتبالی وجود ندارد؟

این نیاز به تحقیق دقیق دارد و به همین راحتی هم نیست. این بزرگترین اشتباه ماست که فیلمی بر اساس علاقه مردم به فوتبال بسازیم و فکر می کنیم مردم آن را تماشا خواهند کرد. این مهم است که چگونه این فیلم ساخته شده است تا مردم بتوانند داستان آن را در حین تماشای فوتبال به اشتراک بگذارند و آن را به دوستان خود ارائه دهند. اگرچه در دنیا در این باره فیلم ساختیم و مورد استقبال قرار گرفت، اما متاسفانه ایران از چنین فیلمی محروم شد. فیلمی از آقای تختی فقط به کارگردانی بهرام توکلی بود و دیده شد، من هم این فیلم را خیلی دوست داشتم. البته داستان زندگی آقای تختی داستان جالبی بود و برای انجام آن نیاز به تحقیق داشت زیرا درباره یک شخص بود. اما اگر بخواهیم فیلمی در مورد یک ورزش بسازیم، یک گروه کار بسیار جدی می طلبد.

ما فقط یک فیلم در مورد بیرانند داشتیم.

متاسفانه من این فیلم را ندیده ام و فکر می کنم فقط به بخش هایی از زندگی علی می پردازد که هنوز ورزش حرفه ای را شروع نکرده است، اما جایی برای ساختن فیلم بزرگانی چون علی دایی، علی کریمی و خداداد نیست. عزیزم، کریم باقری و عابدزاده بی نظیر هستند، بی شک احساس می کنیم، حداقل تا سال های آینده بازیکنانی مانند این بزرگان را نخواهیم داشت. البته همین بچه ها باید وقت بگذارند چون ساختن فیلمی درباره آنها نیاز به چندین ماه تحقیق دارد و کار ساده ای نیست. اگر در کنار آنها تیم فیلمنامه نویسی خوبی وجود داشته باشد، فکر می کنم موفق می شود، زیرا بسیاری از کارگردانان بزرگ نیز دوست دارند در این زمینه فیلم بسازند، مثلاً درباره آقای دایی، کریمی یا حوزه های دیگری مثل سعید معروف، محمد موسوی یا صمد نگا بهرامی. .

بیایید یک سوال فوتبالی بپرسیم. شرایط پرسپولیس را چطور می بینید؟ خیلی ها می گویند ستاره ها در دوره هایی مثل وینگو بگوویچ به پرسپولیس آمدند اما نتیجه نگرفتند.

چون نمی خواهم زیاد در مورد فوتبال صحبت کنم، مختصراً به شما می گویم. هنوز برای صحبت در مورد فصل خیلی زود است. مربی لیست را به سرمربی می دهد و برخی بازیکنان جذب می شوند و برخی نه، اما همه تلاش می کنند بهترین ها را جذب کنند. امیدوارم پرسپولیس بهتر، سرزنده تر و با انگیزه تر باشد. استقلال، سپاهان و قدرتمندترین تراکتور. سال گذشته لیگ خوبی داشتیم، سه تیم در کورس قهرمانی حضور داشتند و رقابت فولاد و گلهر برای کسب مقام چهارم هم جذاب بود. به نظر من جذابیت لیگ فقط به نیوکاسل محدود نمی شود و قدرت سایر تیم ها بر زیبایی آن می افزاید. صندلی های فوتبال خالی زیاد است و وقتی به خانه می رسم حتی نمی خواهم تلویزیون را روشن کنم. امیدوارم مسابقات فوتبال به زودی شروع شود.

برای رهایی از این شرایط حساس فوتبال چه کنیم؟

اگر می دانستم رئیس اتحادیه می شدم. من فقط می توانم هر گونه تفاوت را، در صورت وجود، کنار بگذارم.

آیا شما هم چنین روزهایی را داشته اید؟

فکر می کنم این نسل از ما حرفه ای تر است. میدان های بزرگ را دیدند. بازیکنان بزرگ دیدند. اگر فکر می کنیم این افراد وضعیت خود را درک نمی کنند، باید بسیار ساده لوح به نظر برسیم. به همین دلیل این بچه ها اختلافات خود را در زمان کنار می گذارند. آنها عاشق همدیگرند. حالا که اسکوچیچ سرمربی است، باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا به او انرژی و روحیه بدهیم. ما همین تیم را داریم، این تیم به جام جهانی می رود. انتقاد کمکی نمی کند، کاش می شد، کاش می شد. باز هم تکرار می‌کنم، برای رسیدن به دور بعدی خیلی دور نیست. به ذهنم رسید که اگر جلو نمی رفتیم با افتخار حذف می شدیم. اما امیدوارم صعود کنیم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا