خبر

واکنش آنکارا به توپ‌باران دهوک: چنین حملاتی را پ‌ک‌ک انجام می‌دهد/ آماده همه اقدامات برای افشای واقعیت هستیم | جهان محتوا


شفقنا- در حالی که دولت ترکیه حزب کارگران کردستان را به بمباران یک اقامتگاه گردشگری در شمال عراق متهم کرد، بر آمادگی خود برای اتخاذ تدابیری برای افشای حقیقت این حمله خونین تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری ترکیه «آنادولو»، وزارت امور خارجه این کشور شامگاه چهارشنبه و همزمان با صدور بیانیه ای از خداوند متعال برای قربانیان این حادثه طلب رحمت و مغفرت کرد. تاپ باران. این حادثه که در یکی از اقامتگاه های گردشگری واقع در این منطقه رخ داد و مرضی دهوک در اقلیم کردستان ضمن تسلیت به دولت و ملت عراق به ویژه خانواده قربانیان، برای مجروحان این حادثه شفای عاجل آرزو کرد. این تصادف خونین

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، دولت ترکیه با اندوه فراوان خبر کشته و زخمی شدن شماری از مردم در اثر حمله ای که در شهر مرزی زاخو در شمال غرب استان دهوک رخ داد، دریافت کرد. غیرنظامیان نیز در مقابل چه حمله ای هستند؟

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود تاکید کرد که این کشور به شیوه ای منطبق با قوانین بین المللی با تروریسم مبارزه می کند و به زندگی غیرنظامیان، زیرساخت های غیرنظامی، اماکن فرهنگی و تاریخی و حفاظت از طبیعت توجه زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه این گونه حملات علیه غیرنظامیان بی گناه توسط حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) انجام می‌شود، موضع آنکارا را در مبارزه با تروریسم هدف قرار می‌دهد و خاطرنشان کرد که ترکیه برای هر اقدامی برای افشای حقیقت آماده است. .

وزارت خارجه ترکیه همچنین از مقامات عراقی خواست که تحت تاثیر شعارها و تبلیغات پ.ک.ک اظهار نظر نکنند و برای کشف مقصران واقعی این حادثه تلخ همکاری کنند.

گفتنی است، اقامتگاه گردشگری «برخی» در شهرستان مرزی زاخو در استان دهوک بعدازظهر چهارشنبه هدف گلوله باران قرار گرفت که در نتیجه آن دست کم 9 نفر از جمله تعدادی زن و کودک و 26 نفر کشته شدند. آنها نیز مجروح شدند.

اصل خبر را در آناتولی ببینیدمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا