خبر

هواشناسی نقش تاثیرگذاری در حفظ سرمایه‌های کشور دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، رستم قاسمی با صدور پیام تبریک، با اشاره به اینکه روز جهانی هواشناسی ۲۳ مارس هرسال، مصادف با سوم فروردین یادآور اجرایی شدن کنوانسیون تأسیس سازمان جهانی هواشناسی در ۲۳ مارس ۱۹۵۰ است، گفت: سازمان هواشناسی کشور در راستای انجام مسئولیت‌ها و وظایف خود همواره تلاش می‌کند نقش خود را در حفاظت از جان و مال مردم و همچنین دستیابی به اهداف توسعه پایدار به شایستگی ایفا کند.

وی بابیان اینکه روزجهانی هواشناسی سال ۲۰۲۲ هشدار سریع واقدام سریع است، گفت: این پیام به اهمیت پیش بینی، هشدار و اقدامات به موقع برای پیشگیری از خسارت‌ها و آسیب‌های احتمالی به جان و مال مردم تمرکز دارد.

قاسمی هدف اصلی صدور هشدارهای جوی را مراقبت از زندگی و معیشت مردم، و پیشگیری از بروز مشکلات در فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی به ویژه درهنگام وقوع مخاطرات جوی خواند و گفت: سیستم‌های هشداربه هنگام، یک ابزار حیاتی نجات دهنده زمان هشدار سیل، طوفان، خشکسالی، آتش سوزی و سایر مخاطرات جوی و بلایای جوی هستند که می‌تواند نقش تأثیرگذاری در حفظ سرمایه‌های هر کشور داشته باشد.

وزیر راه وشهرسازی پیش بینی و هشدارهای جوی در کشور ما یک اقدام حاکمیتی اعلام کرد و گفت: همه وظیفه داریم در راستای بهبود آن کوشا باشیم.

قاسمی درپایان ضمن تبریک روزجهانی هواشناسی به تمامی هواشناسان به ویژه کارکنان سازمان هواشناسی کشور، برای فعالان این صنعت توفیقات روز افزون، پیشرفت و موفقیت در ارائه بهینه کمی و کیفی خدمات خواستار شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا