خبر

همکاری و هم‌گرایی در منطقه خلیج فارس جایگزین واگرایی و خصومت شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با بن زاید آل نهیان گفت: برای غلبه بر چالش های موجود که ادامه آن به نفع هیچ کشوری نیست. در جهان.” در منطقه باید خصومت و واگرایی جایگزین همکاری و نزدیکی شود.

وی افزود: وجود اختلافات و بی اعتمادی بین کشورهای استراتژیک خلیج فارس مانعی جدی بر سر راه توسعه اقتصادی منطقه و خواسته های دشمنان خارج از منطقه است. آه تو او هست

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: با توجه به بسترهای مناسبی که از یک سال پیش برای توسعه روابط ایران و امارات ایجاد شد، این سفر آغاز مفیدی برای ورود دو کشور به مرحله جدیدی از سیاست است. و روابط اقتصادی و امنیتی. شاید میدانم.

شمخانی گفت: باید با گفت وگو، تعامل و گسترش همکاری های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی تلاش کنیم تا ضمن جلوگیری از ایفای نقش غیرسازنده بیگانگان، امنیت، آرامش و آسایش مردم منطقه را افزایش دهیم.

وی افزود: همه کشورهای منطقه سرنوشت یکسانی دارند و اعضای یک خانواده بزرگ هستند و اختلافات خانوادگی باید با گفتگو، حسن نیت و مدارا حل شود تا همه در صلح زندگی کنیم. کاربردی بر اساس مشارکت جمعی به سمت ایجاد منطقه ای قوی و توسعه یافته حرکت کنیم.

مشاور امنیت ملی امارات همچنین توافق اخیر جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی را تبریک گفت. وی تصریح کرد: این توافقنامه نقش سازنده ای دارد آه تو در راستای گسترش صلح، ثبات و امنیت داخلی با ثبات در منطقه.

شیخ سنگ زنی بن زاید با اشاره به سفر خود به تهران بر لزوم فعال سازی توافقات انجام شده و تسریع در روند تبادل توانمندی های اقتصادی دو کشور در حوزه های بانکی، ترانزیت، انرژی، حمل و نقل، بهداشت و درمان و سرمایه گذاری تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی امارات در پایان ابراز امیدواری کرد سفر دریادار شمخانی به ابوظبی به نقطه عطفی در روابط دو کشور تبدیل شود و روند بهبود آن را تسریع بخشد. همسالان تهران – ابوظبی.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا