خبر

همکاری با جمهوری اسلامی ایران موجب رونق اقتصادی اقلیم کردستان است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، هه‌وال ابوبکر عصر امروز در نشست مشترک مسئولان استان کردستان و سلیمانیه عراق اظهار کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان یک کار بزرگ و سنگ بنای کارهای بزرگ دیگر در آینده است.

وی افزود: ایجاد این منطقه برای استان سلیمانیه عراق نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و می‌تواند بخش صنعت و معدن ما را بیش از پیش فعال کند.

استاندار سلیمانیه عراق تصریح کرد: اقلیم کردستان عراق دارای ظرفیت‌های بسیاری است که با همکاری با جمهوری اسلامی ایران می‌توانیم این ظرفیت‌های بالقوه را بالفعل کنیم.

هه‌وال ابوبکر اظهار داشت: اعتقاد داریم که با همکاری جمهوری اسلامی ایران می‌توانیم گام‌های بلندی را در جهت رونق تولید و مبادلات اقتصادی برداریم.

وی افزود: ایجاد منطقه آزاد در بانه و مریوان مورد حمایت مسئولان استان سلیمانیه است و این منطقه می‌تواند برکات فراوان اقتصادی برای مردم اقلیم کردستان داشته باشد.

هه‌وال ابوبکر تصریح کرد: در اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران دو شیوه حکمرانی متفاوت وجود دارد و برای گسترش روابط اقتصادی و به ویژه امور مرتبط با منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان باید دیدگاه‌ها و پیشنهادات مورد بررسی قرار گیرد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا