خبر

هشدار شدید کره شمالی به کره جنوبی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کره شمالی روز یکشنبه (۳ آوریل) اظهارات وزیر دفاع کره جنوبی در مورد توانایی این کشور برای حمله به کره شمالی را محکوم کرد و هشدار داد در صورت انجام هر گونه «اقدام نظامی خطرناک» از جمله اقدام نظامی، اهداف اصلی در سئول را نابود خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، «کیم یو جونگ»، خواهر «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، در بیانیه‌ای گفت که اظهارات وزیر دفاع کره جنوبی روابط بین دو کره و تنش نظامی در شبه جزیره کره را بدتر کرد.

این هشدار کره شمالی به همسایه جنوبی خود پس از آن صورت گرفت که یکی از وزیران کره جنوبی با نام «سو ووک»، روز جمعه گفت که ارتش کشورش دارای انواع موشک با برد شلیک، دقت و قدرت قابل توجه بهبود یافته است و قابلیت اصابت دقیق و سریع به هر هدفی در کره شمالی را دارد.

سو همچنین گفت که این وزارتخانه فعالانه از ارتش حمایت خواهد کرد تا مطمئن شود که توانایی پاسخگویی قاطع به تهدیدات موشکی کره شمالی را دارد و همسایه شمالی را «دشمن» نامید.

خواهر رهبر کره شمالی نیز که معاون بخش کمیته مرکزی حزب کارگران کره است در واکنش گفته است که این کشور در بسیاری از مسائل تجدید نظر خواهد کرد و کره جنوبی ممکن است به دلیل چنین اظهاراتی با تهدید جدی روبرو شود.

تنش‌ها در شبه جزیره کره در هفته‌های اخیر پس از آزمایش دو موشک بالستیک کره شمالی در ۲۶ فوریه و ۴ مارس که شامل یک سیستم جدید ICBM بود، به شدت افزایش یافته است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا