خبر

هشدار رئیس اسرائیل در خصوص بروز جنگ داخلی | جهان محتوا


شفقنا- اسحاق هرتزوگ، رئیس دولت اسرائیل نسبت به احتمال ورود این رژیم به درگیری داخلی و انفجار اوضاع به دلیل اختلافات سیاسی و از هم پاشیدگی جامعه اسرائیل هشدار داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از نظر ایلیوم، هرتزوگ در سخنان خود گفت که لازم است همه احزاب و گروه های سیاسی برای رسیدن به توافق در جامعه تلاش کنند تا اختلافات حل شود.

او گفت: «من جامعه اسرائیل، نظام سیاسی و وضعیت کلی را رصد می کنم. من اردوگاه های کنار جبهه را آماده برای یک رویارویی همه جانبه می بینم… می ترسم در آستانه یک درگیری داخلی باشیم که ممکن است همه ما را درگیر کند.»

“اسرائیل باید وارد هشتادمین سال خود شود که شاهد بیشترین وحدت و کمترین تفرقه است. برای مقابله با اختلافات بدون ترس، باید یاد بگیریم که چگونه اختلافات بین مقامات را مدیریت کنیم. ما حتی در مناظره ها هم موفق نبوده ایم. مسئولیت روشن است و گوش می دهد. صدا و خواسته های همه.»

وی با تاکید بر اینکه یک “بحران حقوقی عمیق و خطرناک” در اسرائیل به وجود آمده است، ناتوانی خود را در توقف این بحران اعلام کرد، اما گفت که دست از تلاش بر نمی دارد.

از سوی دیگر اعتراضات علیه نتانیاهو تا اواسط هفته کشیده شد و علاوه بر تجمع 110 هزار نفری روز جمعه در تل آویو، امروز هزاران فعال فناوری در این شهر در اعتراض به طرح نتانیاهو برای ایجاد تغییرات اساسی در این شهر حضور دارند. . در نظام قضایی و تدوین قوانین مربوط به روابط بین دین، حکومت و اقلیت های جماعت.

به گفته معترضان، این برنامه ها تأثیر مستقیمی بر اقتصاد رژیم صهیونیستی و سرمایه گذاری خارجی و داخلی در حوزه فناوری های پیشرفته دارد.

بر اساس طرح نتانیاهو برای اصلاح سیستم قضایی، دولت می تواند کنترل کمیته انتصابات قضایی را در دست بگیرد، که پس از آن می تواند بر قضاتی که در پرونده نتانیاهو کار می کنند، تأثیر بگذارد.

شبکه عبری «کان» نیز هفته گذشته گزارش داد که دادستانی کل کشور در حال بررسی آغاز مراحلی است تا نتانیاهو را به دلیل سوء استفاده از قدرت کنار بگذارد. به این معنی که نتانیاهو سعی می کند از قدرت خود برای ایجاد تغییراتی در سیستم قضایی استفاده کند تا بتواند قدرت دیوان عالی را کاهش دهد و احکام آن را لغو کند، اما دادستانی کل سعی دارد نتانیاهو را قبل از ایجاد چنین تغییراتی به آرامی منزوی کند.

این خبر را در رای گیری امروز ببینیدمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا