خبر

هدیه ویژه کی‌روش به استقلال/ آبی‌ها سورپرایز شدند! | جهان محتوابازگشت سیدحسینی به دروازه تیم ملی پس از باخت سنگین مقابل انگلیس و دریافت 6 گل تنها از طریق کارلوس کی روش امکان پذیر شد. مردی که در دیدار قبل با اشتباهات مکرر در انتخاب ترکیب و تاکتیک نقش اول را در شکست ایران داشت و ایران را به یک نتیجه فاجعه بار رساند.

با این حال کی روش برای بازگرداندن امید به فوتبال ایران و شاید اولین صعود از مرحله مقدماتی جام جهانی، تمام تلاش خود را برای کسب پیروزی بزرگ مقابل ولز انجام داد و با تصمیمات شجاعانه توانست آن شکست را در روز اول محو کند. از ذهن ایرانیان در واقع بازی با سید حسین حسینی که موقعیت های زیادی را در زمین مقابل ولز از حریف گرفت، تصمیمی غیرمنتظره و پرمخاطره از سوی سرمربی تیم ملی بود. گزینه ای که هیچکس نمی تواند تصورش را بکند این است که مرد اول نیمکت ایران بار دیگر به حسینی اعتماد کند و او را دوباره وارد دروازه تیم ملی کند.

با این حال، کی روش نشان داده است که برای بازی با تیم اصلی 11 نفره خود هرگز تحت تأثیر برخی ساده‌سازی‌ها قرار نمی‌گیرد. او پیش از این در دیدارهای تدارکاتی تیم ملی عملکرد امیدوارکننده ای در قفس توری تیم ملی داشت اما دریافت 6 گل در بازی مقابل انگلیس آینده دروازه بانی او را به خطر می انداخت اما سرمربی تیم ملی با درستی خود. تشخیص، فرصت بسیار خوبی را به حسینی داد تا دوباره این دروازه بان را احیا کند.

تیم ملی استقلال واقعا از فرصتی که در اختیار آنها قرار گرفت استفاده کرد. حسینی که ترکیب دفاعی مطمئن تری را در زمین با حضور ولز می دید، توانست بر موقعیت بازیکنان باتجربه ولزی تسلط پیدا کند.

اوج عملکرد سید حسین مربوط به نیمه اول است که او با زیرکی موفق شد ضربه مهاجم ولزی را که از فاصله نزدیک به سمت دروازه پخش شد مهار کند.

حسینی در جریان بازی چندین خروج موفق داشت و اگرچه اخراج همتای خود هنسی که مبتنی بر چابکی و هنرمندی طارمی بود، اهرمی برای پیروزی در زمین بود، اما شماره 24 تیم ملی نشان داد که اگر او در این مسابقه بود. قفس توری تیم در شرایط عادی می تواند نیازهای تیم ملی را در این پست و در سطح جام جهانی برآورده کند.

شاید اگر حسینی مقابل ولز بازی نمی کرد نمی توانست به فوتبال دوستانش ثابت کند که 6 گلی که به انگلیس زد به خاطر شانس و البته سردرگمی تاکتیکی کل تیم بوده است. شاید اگر او نمی توانست به ترکیب اصلی بازگردد، بعد از جام جهانی هم نمی توانست ادعا کند عملکرد دروازه بانی اش مثل بازی مقابل انگلیس نیست.

بازی برای ولز، حسینی را به فوتبال ایران بازگرداند. دروازه بانی که با چهره ای ناامید مقابل انگلیس زمین را ترک کرد اما چند روز بعد مقابل ولز با چهره ای شاد و دست در دستش زمین را ترک کرد.

حالا مقابل سید حسین یک مسابقه تاریخی دیگر. شکی نیست که کارلوس کی روش بار دیگر با این دروازه بان بازی خواهد کرد و اولین بازیکن ایران در دیدار مقابل آمریکا خواهد بود.

حسینی البته نباید در باد این برد و موقعیت هایی که از مهاجمان ولزی گرفت بخوابد. او باید این بازی را به دست فراموشی بسپارد و با حرکتی جدید پا به میدان بازی آمریکا بگذارد تا همراه با دیگر بازیکنان بومی اولین صعود به مرحله بعدی تاریخ جام جهانی را به دست آورد.

برای اینکه حسینی در بازی با آمریکا همان چیزی باشد که در بازی با ولز دیدیم و مثل بازی با انگلیس نباشد، حسینی نیاز به ریکاوری روحی مناسبی دارد. مربیان تیم ملی نیز باید آن را به خوبی برای این دیدار مهم آماده کنند. مسابقه ای که به فینال می رود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا