خبر

نیازمند کار فرهنگی برای تغییر نگاه والدین به مقوله ازدواج هستیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر ، قربانعلی یحیی شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه جنگ قدرت بین خانواده و فرزندان مهم ترین دلیل تاخیر در ازدواج جوانان است و امتناع باعث ایجاد تنش می شود که منجر به ایجاد تنش می شود، گفت: ازدواج عجولانه یا فرار از ازدواج

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گیلان با اشاره به وجود شرایط سخت و عادات استرس زا قبل از ازدواج، تصریح کرد: شرایط سخت ازدواج باعث می شود مراسم نامزدی به دعوا تبدیل شود.

وی افزود: نظام خانواده باید تسهیل شود عشق ازدواج و بخشی از کار فرهنگی و تربیتی باید در خانواده باشد تا نگاه والدین به مقوله ازدواج تغییر کند.

یحیی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی قبل از ازدواج توسط مراکز مشاوره گفت: این مراکز که زیر نظر وزارت ورزش و سازمان نظام روانشناسی فعالیت می کنند بهترین مکان برای مراجعه خانواده ها و جوانان است. و مردم باید بپذیرند که بهترین توصیه را افرادی می کنند که سال ها برای آن وقت گذاشته اند بارداری آنها مطالعه کردند بودن.

وی بیان کرد: مشاوران ازدواج با بررسی ویژگی های شخصیتی افراد، آگاهی جوانان را نسبت به ازدواج افزایش می دهند و باعث آشنایی بیشتر زوجین با یکدیگر می شوند که در افزایش سازگاری زوجین بسیار موثر است.

رئیس نظام روانشناسی و مشاوره گیلان مقاومت والدین در برابر تغییرات زمان و جامعه را یکی از عوامل مهم تأخیر در ازدواج جوانان عنوان کرد و افزود: تا زمانی که والدین رفتار فرزندان خود را بر خلاف ارزش های خود قرار دهند. و فرهنگ جامعه، وضعیت پیچیده باقی خواهد ماند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا