خبر

نگاه به هنر و فرهنگ باید حرفه‌ای و تخصصی باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس امینی شامگاه شنبه در نشستی با حضور رئیس ارشاد و متولیان انجمن‌های هنری شهرستان شاهرود به میزبانی دفتر خود با اشاره به اینکه هنر باید با آموزش و ارتقای توان کیفی هنرمندان همراه باشد، ابراز داشت: نگاه به هنر و فرهنگ باید حرفه‌ای و تخصصی باشد.

وی با بیان اینکه زمانی که فرهنگ سیاست زده شود، بخشی از ظرفیت‌های واقعی خود را از دست خواهد داد، افزود: پرهیز از سیاست‌زدگی در حوزه فرهنگ و هنر ضرورت دارد.

پرهیز از سیاست زدگی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه پرهیز از سیاست زدگی در واقع همان بلوغ هنری هنرمندان است، گفت: بلوغ تفکر در سایه مقابله با سیاست زدگی می‌تواند سبب شود که هنرمندان ما در تمام عرصه‌هایی که فعالیت می‌کنند گام‌های متعالی و بلندی بردارند.

امینی با بیان اینکه باید از سیاست‌زدگی در عرصه هنر پرهیز شود، گفت: نگاه متولیان هنر باید صرفاً به دغدغه‌های هنری معطوف باشد به عبارت دیگر اعتقاد داریم که یک مسئول باید دغدغه فرهنگ و هنر داشته باشد تا بتواند کاری در این عرصه صورت دهد.

وی افزود: اگر مسئولان ما دغدغه فرهنگ و هنر داشته باشند شاهد دستاوردهای مناسبی در عرصه‌های هنری خواهیم بود و اتفاقات خوبی نیز در شهرستان رقم می‌خورد همچنین در این عرصه است که می‌توان به هنرمندان خدمت و کمک کرد.

امام جمعه شاهرود همچنین با اشاره به نقش آفرینی هنرمندان و جامعه هنری شهرستان در دوران کرونا، تاکید کرد: اقداماتی که باعث می‌شد تا مردم به سمت رعایت پروتکل‌ها و به خصوص کمک‌های مومنانه هدایت شوند از جمله تأثیرات مهم هنرمندان بود از سوی دیگر شاهد بودیم که در اقناع جامعه، چهره‌های هنری نقش فعالی داشتند.

۲۹ نمایشگاه در شاهرود برپا شد

رئیس اداره ارشاد شاهرود نیز در این مراسم ضمن اشاره به اقدامات فرهنگی و هنری صورت گرفته در سال جاری در سطح شهرستان گفت: شاهرود در سال جاری شاهد ۲۰ رویداد و نمایشگاه مهم هنری و فرهنگی بوده است همچنین در این سال ۵۴ کارگاه آموزشی با هدف ارتقای هنرمندان برگزار شده است.

رضا مهدیان با بیان اینکه ۴۹ رونمایی کتاب در شهرستان شاهرود طی سال جاری برگزار شده است، بیان کرد: هدف از این رویدادها معرفی کتاب‌های نویسندگان بومی و ایجاد انگیزه در بین آنها است همچنین در سال جاری ۶۳ برنامه قرآنی و ۱۲ تئاتر و نمایش علی رغم تمام محدودیت‌های کرونایی برگزار شده که استقبال مردم را هم در بر داشته است.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب و همچنین رویداد مهم بزرگداشت آیت الله العظمی سید محمود شاهرودی در کنار راه اندازی مراکز دیجیتال رسانه‌ای و هنری از دیگر اقداماتی بوده که طی سال جاری در شاهرود به اجرا درآمده است، افزود: برگزاری آئین تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس برای اولین بار در استان سمنان از جمله دیگر اقدامات شاخصی است که در سال جاری برگزار شده است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا