خبر

نماینده مردم سنقر: روابط ایران و کشورهای عربی، نقش آمریکا را در منطقه کمرنگ می‌کند | جهان محتوا


به گزارش شفقنا حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به ابوظبی امارات در این راستا اظهار داشت: در این راستا از سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به ابوظبی امارات خبر داد.

وی گفت: حل اختلافات پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران اتفاق بسیار مهمی بود و اختلافات ما با کشورهایی مانند بحرین و امارات نیز باید حل شود زیرا تقویت روابط با کشورها بسیار مهم است. در منطقه

و نماینده مردم سنجار و کولایی در شورای اسلامی گفت: سفر شمخانی به امارات قطعاً به افزایش دوستی ها و روابط ایران و کشورهای عربی منجر می شود و نقش آمریکا را در منطقه کاهش می دهد. . و به ثبات اقتصادی برای ما دست یابد.

یکی از اعضای کمیته صنایع و معادن شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد دولت سیزدهم برای تقویت روابط با کشورهای منطقه بسیار مهم است و در بهبود وضعیت اقتصادی کشور تاثیرگذار خواهد بود. این در حالی است که در دولت روحانی چنین چیزی را ندیده ایم و تمام ظرفیت ها صرفاً صرف موضوع برجام شده است.

حسینی کیا تاکید کرد: کشورهای غربی نشان داده اند که قابل اعتماد نیستند و بر این اساس همه امکانات و روابط دیپلماتیک برای ارتباط با کشورهای غربی و احیای برنامه جامع اقدام مشترک به دولت رئیس جمهور داده نشده است. دولت سیزدهم بخشی از قدرت خود را برای احیای این قرارداد گذاشت، اما از دیگر مناطق جهان نیز غافل نشد.

و گفت: اختلافات ما با برخی کشورهای عربی عمیق و ریشه ای نیست و سرویس های اطلاعاتی غربی و صهیونیست ها بین کشورهای منطقه اختلاف نظر ایجاد کرده اند زیرا خواهان وحدت در جهان اسلام نیستند. بر این اساس، تعامل و حل و فصل اختلافات بین کشورهای منطقه برای غربی ها و صهیونیست ها نامطلوب است و آنها از این موضوع عصبانی هستند.

نماینده مردم سنجار و کالیعی در شورای اسلامی گفت: اختلافات ایران و امارات، ایران و بحرین قطعا حل خواهد شد، زیرا آنها به خوبی می دانند که جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمندی است و آنها می خواهند و باید رابطه خود را با ما تقویت کنند.»منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا