خبر

نظری منفرد: سلطان الواعظین از مهارت و بیان لازم برای دفاع از مبانی شیعه برخوردار بود


شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: مرحوم سلطان واعظین هم در امر مناظره قوی و از مهارت و بیان لازم برای دفاع از مبانی شیعه برخوردار بود.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد در همایش نکوداشت سلطان الواعظین شیرازی که در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی در قم برگزار شد، گفت: فن مناظره یکی از مهارتها به شمار می‌رود و در اسلام و در عمل و سیره اهل بیت (ع) پذیرفته شده است.

او افزود: هشام بن حکم، یکی از یاران اهل بیت (ع) است که از طریق مناظره به ترویج دین می‌پرداخت و از مبانی حقه اسلام و شیعه در مقابل مخالفین دفاع می‌کرد.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: یکی از این جلسات با حضور هارون الرشید و علما و صاحب نظران آن زمان برگزار شد. در این جلسه هشام و در امر مناظره قوی و مهارت داشته است. هشام در این جلسه به خوبی از ولایت و امامت دفاع کرد و باعث خوشحالی حضرت موسی بن جعفر (ع) شد. اما این مسئله سبب عصبانی و خشم هارون بر جان هشام شد.

نظری منفرد با بیان اینکه مرحوم سلطان واعظین هم در امر مناظره قوی و از مهارت و بیان لازم برای دفاع از مبانی شیعه برخوردار بود، گفت: کتاب شب‌های پیشاور نمونه از این آثار فاخر این عالم ربانی است دلیل فاخر بودن هم، استقبال اهل علم از این کتاب و نشر متعدد آن است.

خبر قبلیشمار معکوس برای صدور حکم دادگاه فدرال عراق/چه گروهی فراکسیون اکثریت است؟Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا