خبر

ند پرایس: هر اقدام نظامی در عراق باید به تمامیت ارضی این کشور احترام بگذارد | جهان محتوا


به گزارش شفقنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی تایید کرد که هرگونه اقدام نظامی در عراق باید به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور احترام بگذارد.

این مقام آمریکایی با ابراز همدردی با خانواده های قربانیان این بمباران، بر اهمیت تضمین حفاظت از غیرنظامیان تاکید کرد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گزارش داد که حمله توپخانه ای ارتش ترکیه به مرکز گردشگری «بروخ» در اداره «زاخو» منطقه «بطیفه» در اقلیم کردستان عراق در روز چهارشنبه، تاکنون دست کم کشته شده است. 11 زن و کودک. همه کشته شدگان عرب عراقی (از جنوب و مرکز عراق، عمدتاً از بغداد) و گردشگران بودند.

یک شاهد در صحنه حمله به رسانه های عراقی گفت که حملات ترکیه 15 دقیقه پس از ورود 20 اتوبوس توریستی به روستای بهرخ در منطقه زاخو در استان دهوک آغاز شد.

وی به خبرگزاری عراقی گفت که در این حمله دست یکی از دوستانش قطع شد و پیرمردی را به همراه دخترانش دید که همگی در این حمله جان باختند.

اعتراضات و موجی از محکومیت ها علیه ترکیه در عراق در حال افزایش است و تاکنون بسیاری از سیاستمداران، شخصیت ها و نخبگان به همراه فعالان شبکه های اجتماعی اقدامات ترکیه را محکوم کرده اند.

در همین راستا، شهروندان خشمگین عراقی با حمله به دفتر صدور روادید ترکیه در نجف، آن را بستند و پرچم ترکیه را به زمین انداختند و در یکی دیگر از مناطق نجف پرچم آن کشور را به آتش کشیدند و معترضان در بغداد مقابل این دفتر تجمع کردند. مرکز صدور ویزا سفارت ترکیه با سردادن شعارهای اعتراضی، حملات نظامی به شمال عراق و حضور اشغالگران در این کشور را محکوم کرد.

مراکز صدور ویزای ترکیه در شهرهای بصره و ناصریه عراق نیز به دلیل عصبانیت تعطیل شد و فیلم های آنها در شبکه های اجتماعی پخش شد.

وزارت امور خارجه ترکیه شامگاه چهارشنبه در بیانیه ای حمله به دهوک عراق را اقدامی تروریستی دانست و آن را به بی. ک. منسوب به عنوان

در ادامه بیانیه این وزارتخانه آمده است: گمان می رود حمله به دهوک یک حمله تروریستی بوده باشد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا