خبر

نخست وزیر انگلیس: تحریم ها علیه روسیه آغاز خواهد شد


به گزارش شفقنا از مهر،  به نقل از الجزیره، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در تازه‌ترین واکنش به تحولات اوکراین گفت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با به رسمیت شناختن مناطق شرقی اوکراین، حاکمیت این کشور و قوانین بین المللی را نقض کرده است.

جانسون تصریح کرد: ما به سرعت بسته‌ای از تحریم‌ها را علیه روسیه اعمال خواهیم کرد که منافع اقتصادی این کشور را هدف قرار می‌دهد.

نخست وزیر انگلیس تأکید کرد: نکته حائز اهمیت این است که حمله نظامی به یک کشور اروپایی موفقیت آمیز نباشد و پوتین باید شکست بخورد. پوتین برای نابودی اوکراین نقشه کشیده است و ما باید برای مقابله با برنامه‌های او آماده باشیم. ما معتقدیم اقدامات شب گذشته پوتین مقدمه‌ای برای حمله نظامی گسترده به اوکراین است. به پوتین اجازه نخواهیم داد ما را به سوی خصومت و عداوت مستمر سوق دهد و ماجراجویی‌های او در اوکراین باید شکست بخورد.

وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران اوکراین و روسیه به کار گرفتیم. ما همچنان به روند تلاش‌های دیپلماتیک و آماده سازی برای مقابله با همه احتمالات ادامه می‌دهیم.

جانسون افزود: انگلیس روند تحریم افراد و نهادهای روسیه را آغاز خواهد کرد. ما پنج بانک روسیه در خاک انگلیس را تحریم و دارایی‌های سه فرد حقیقی را مسدود و مبادلات با آنها را ممنوع خواهیم کرد. ما به پوتین فرصت دادیم تا به تمام اهداف خود از طریق دیپلماسی دست یابد ولی او راه تقابل را در پیش گرفت.

نخست وزیر انگلیس اظهار داشت: تصمیم انگلیس برای دفاع از متحدانش در ناتو، مطلق و ثابت است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا