خبر

نتیجه توجه به مباحث زیست محیطی و فعالیت اقتصادی، رفاه اجتماعی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل محبی‌پور در جلسه تکریم و معارفه فرمانداران‌ قدیم‌ و جدید شهرستان خرم‌بید، فساد ستیزی، مردم یاری و تحول خواهی را سه ویژگی مهم دولت جدید دانست و تصریح کرد: رزمنده بودن در مقابل فساد، با مردم و برای مردم بودن، عدم‌حرکت در یک‌ مسیر تعریف شده و حرکت کردن برای توسعه همه جانبه با نقش مشورتی و ایجاد امنیت و ارامش می تواند ما را در مسیر صحیح خدمت رسانی سربلند سازد.

معاون استانداری فارس ضمن اشاره به پتانسیل های این شهرستان در حوزه منابع تجدید ناپذیر، اضافه کرد: در نظر گرفتن مسایل زیست محیطی در کنار فعالیت های اقتصادی امری مهم و قابل توجه بوده که نتیجه آن عدالت و رفاه جمعی و اجتماعی است.

محبی‌پور ضمن یادآوری اینکه ظرفیت های بسیاری در خرم بید وجود دارد، خاطرنشان کرد: با یک آمایش سرزمین و مدیریت منابع موجود می‌توان از این شهرستان یک الگوی توسعه و پیشرفت به معنای واقعی کلمه ارائه داد.

او با تاکید بر اینکه نباید کوهستان ها را به بهانه استفاده از منابع مخدوش کرد، گفت: از بین رفتن‌ جنگل ها، رودخانه ها، کوه ها واستفاده بی رویه و بی منطق، بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی خیانت به کشور است. منابع این منطقه نیز مانند منابعی چون‌نفت تجدید ناپذیر است.

محبی‌پور گفت: معادن این منطقه گنجینه بین‌نسلی ماست که از نسل های گذشته به دستمان رسیده و با استفاده از تکنولوژی باید آنها را کشف و استخراج کنیم‌.کسی حق ندارد با استفاده بی رویه و بی منطق این‌منابع را از بین برده و باعث تخریب و مخدوش شدن چهره طبیعتی شود که در معرض دید و بطن زندگی مردم است.

معاون استانداری فارس همچنین از نیروی انسانی به عنوان دیگر ظرفیت های بالای شهرستان یاد و اضافه کرد: کشف و شناسایی و استفاده صحیح از ظرفیت های نیروی انسانی در حوزه های مختلف نیز از دیگر موصوعات‌مهمی است که باید به آن‌نگاه ویژه و خاص داشته باشیم.

محبی‌پور در ادامه، مرادی زادگان را جزو نیروهای خوشنام وزارت کشور و استانداری محسوب و اضافه کرد: مرادی زادگان از نیروهای با تجربه و انقلابی است که در عرصه جبهه دفاع مقدس حضور داشته و بعد از ان در مجموعه نظام جمهوری اسلامی در مسئولیت های مختلف خدمت نموده است.

در این جلسه با قدردانی از فعالیت پنج ساله صادق کریمی فرماندار پیشین خرم‌بید، امیرحسین مرادی‌زادگان‌ به عنوان فرماندار جدید آن شهرستان معرفی شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا