خبر

ناآرامی‌های اخیر ابزار فشار برای مداخله‌ در امور داخلی کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، ناصر کنعانی شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی ویژه خبری با شبکه باران اظهار داشت: نشست سازمان ملل فرصتی است تا سران کشورها از این موقعیت استفاده کنند و مواضع خود را در عرصه ملی، منطقه ای و منطقه ای تبیین کنند. سطوح بین المللی بین المللی وی گفت: بیان دیدگاه های اساسی جمهوری اسلامی در حوزه مسائل بین المللی بین المللیاز آنجا که در یک منطقه خاص قرار دارد و تأثیر جهانی دارد، مورد توجه دولت ها و دولت ها است و به مسائل منطقه ای و بین المللی مربوط می شود. بین المللی در تبادلات امنیتی سیاسی و اقتصادی جهانی حرف و نقش دارد و مورد توجه است.

سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ما مسائل مهمی در منطقه داریم و انتظار می رود جمهوری اسلامی ضمن بیان دیدگاه های خود از جمله آنها همکاری کند. بین المللی وی برای حل بحران‌های منطقه‌ای که صلح جهانی را تهدید می‌کند، افزود: بحران‌های مهمی در منطقه وجود دارد و جمهوری اسلامی در راه حل مسالمت‌آمیز نقش دارد. تشخیص میدهم منطقه ای است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در سفر به نیویورک برای مدت محدود 12 دیدار مهم با شخصیت های مهم داشت بین المللی وی گفت: از موضع مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دومین روز سفر و دیدگاه های روشن، اصولی و اساسی جمهوری اسلامی در مورد نحوه مواجهه با مسائل بین دو کشور بهره برده ایم. بین المللی موضوعات مورد علاقه ذکر شده است.

الکنانی با اشاره به تلاش مقامات جمهوری اسلامی برای حل اختلافات در زمینه هسته ای و رفع تحریم ها بین آنها بین المللی وی تصریح کرد: آخرین مذاکرات یک ماه پیش انجام شد و طرف اروپایی به عنوان میانجی بین ایران و آمریکا نظر خود را اعلام و به صورت مکتوب ارائه کرد و جمهوری اسلامی نیز پاسخ خود را ارائه کرد و این ایده به تسهیل روند توافق

جمهوری اسلامی ایران به مسیر مذاکره به عنوان یک مسیر دموکراتیک متعهد است

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی به تعهدات خود در مذاکرات عمل کرد و انتظار می رفت که سایر شرکا نیز بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک به تعهدات خود عمل کنند اما مسیر یک طرفه است. آه تو دیدیم که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق خارج شد و کشورهای اروپایی متعهد به پرداخت غرامت به آمریکا شدند، اما با وجود فرصت یک ساله هنوز این کسری جبران نشده است، بنابراین جمهوری اسلامی بر اساس تصمیم مجلس شورای اسلامی. تصمیم برای تامین حقوق مردم، بخشی از تعهدات برجام، به تدریج مطرح شده است.

وی اظهار داشت که مذاکرات وین تلاشی برای شروع دوباره بود گرفتن وی ادامه داد: توافق برجام بازگشت متعهدانه ای برای آمریکا بود: جمهوری اسلامی آماده بازگشت به توافق است مشروط بر اینکه همه طرف ها به تعهدات خود پایبند باشند و حقوق ایرانیان را تامین کنند و تحریم ها را لغو و تضمین کنند. اینکه جمهوری اسلامی از منافع اقتصادی برنامه جامع اقدام مشترک بهره مند شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: آمریکا باید متعهد شود که دوباره در اجرای تعهدات خود تردید نکند و معتقدیم اگر اراده سیاسی در طرف مقابل وجود داشته باشد، امکان شکل گیری وجود دارد. گرفتن یک توافق قوی وجود دارد که منافع دولت ها را پیش می برد.

الکنانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی به مسیر مذاکره به عنوان یک مسیر دموکراتیک برای احقاق حقوق ملت ایران پایبند است و بر همین اساس، مذاکرات را پیش خواهد برد.

بیخوابی نمایش دهید تاکتیک فشار

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: در کشورهای دیگر نیز این اتفاق می افتد. اساساً رعایت حقوق بشر بخشی از طبیعت، فرهنگ و تاریخ کشور و امری است که جمهوری اسلامی به آن متعهد است.

وی ادامه داد: این اتفاق ناگوار دستمایه مداخله شده است کنجکاو وارد امور کشور شد و فرصت برای کشورهایی فراهم شد که به دنبال فشار به ما هستند اما جمهوری اسلامی پایبند به حقوق ملت است و رئیس جمهور، مقامات ارشد و مراجع ذیربط برای توضیح این موضوع آمدند. . .

وی با بیان اینکه تبدیل این حادثه به فشار بر جمهوری اسلامی غیرقابل قبول است، گفت: ما مدافع حقوق بشر هستیم و خدمات زیادی در این زمینه به دنیا ارائه کرده ایم و به این ترتیب ابزار فشار و رویکرد مداخله ای ایجاد کرده ایم. کنجکاو آه تو جمهوری اسلامی او را محکوم کرد.

الکنانی افزود: مدعیان حقوق بشر جمهوری اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر در حادثه ای می کنند که همچنان در دست بررسی است.

وی این سوال را از کشورهای مدعی نقض حقوق بشر پرسید و درباره نقش ایران در مبارزه با تروریسم و ​​داعش گفت: کدام کشور بیشترین نقش را در مبارزه با تروریسم دارد و در دفاع از حقوق دولت ها نقش اول را دارد. همه کشورها به طور غیررسمی نقش پیشتاز جمهوری اسلامی در مقابله با داعش و تندروها را ایفا می کنند. گری اعتراف می کنند که اگر ما و به ویژه سردار سلیمانی نقشی در شکست داعش نداشتیم، یک تهدید جهانی بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی برای دفاع از حقوق بشر جان سران خود را داد، افزود: متهم کردن کشورهای دیگر و امتیاز گرفتن از جمهوری اسلامی در مذاکرات به این شکل قابل قبول نیست و ما هستیم. نگران.” درباره امنیت میهن و منطقه و دفاع خواهیم کرد.

با توجه به توانایی کشورهای همسایه، نگاه دولت سیزدهم به سیاست خارجی

وی با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی مبتنی بر توجه به توانمندی های کشورهای همسایه است، گفت: جمهوری اسلامی فرصت های خوبی برای استفاده از روابط همسایگی برای رفع نیازهای داخلی دارد تا بتواند منتفع شود. از آنها تا حد زیادی برای تامین منافع اقتصادی.

الکنانی با اشاره به اینکه رویکرد دولت برای حل مشکلات اقتصادی مردم توجه به همسایگان و توانمندی های این حوزه است، ادامه داد: در روابط دوجانبه به ویژه حضور در سازمان های چندجانبه به این موضوع توجه می شود. راه است. ما شاهد رشد 54 درصدی روابط تجاری خود با کشورهای همسایه بوده ایم.

عضو سازمان همکاری شانگهای شوید و برای عضویت در گروه اقدام کنید بریکس وی تقویت روابط با کشورهای همسایه را مهم دانست و گفت: گیلان در ارتباط با کشورهای همسایه به ویژه در منطقه قفقاز توانایی خوبی دارد و روابط با روسیه قابلیت های منحصر به فردی را برای استان فراهم می کند و روابط جهت گیری به سمت دریا او توانایی خوبی به این وقفه داده است.

کنانی با اشاره به اینکه گیلان بخشی از کریدور مهم ترانزیتی شمال به جنوب است، افزود: تکمیل بخش‌های باقی‌مانده این جاده در گیلان فرصت بی‌نظیری در استان ایجاد کرد و می‌توان از آن در سطح ملی برای ارتقای حوزه ترانزیتی استفاده کرد. مایو بیا بریم زیرا 15 کشور عضو در منطقه ترانزیتی شمال به جنوب هستند و جمهوری اسلامی از این فرصت نهایت استفاده را خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به درگیری آذربایجان و ارمنستان گفت: منطقه قره باغ کانون بحران بین این دو کشور است و در مقاطع زمانی مختلف وضعیت بی ثباتی را در منطقه ایجاد کرده است و این وضعیت به نفع هیچ کشوری نیست و جمهوری اسلامی معتقد است که این بحران باید از طریق گفتگو و دیپلماسی حل شود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا