خبر

مکرون به دنبال «آخرین شانس» در گفتگو با پوتین است


شفقنا- روسای جمهور فرانسه و روسیه قصد دارند در مورد بحران اوکراین با هم گفتگو کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه قصد دارد در فرصتی که از آن بعنوان آخرین شانس یاد می‌شود با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در مورد بحران اوکراین صحبت کند. این گفتگوی تلفنی قرار است امروز یکشنبه انجام شود. پیش از این دو طرف به صورت حضوری با هم دیدار کرده و در مورد تنش در روابط غرب و روسیه و راه‌های برون رفت از این وضعیت صحبت کرده بودند.

آخرین پیشنهاد دیپلماتیک مکرون در حالی صورت می‌گیرد که ولادیمیر زلینسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از متحدان غربی کشورش خواسته است تا «سیاست مماشات» را در قبال مسکو متوقف کنند.

بر اساس گزارش کاخ ریاست جمهوری الیزه، پس از دیدار ماکرون در 7 فوریه با پوتین در مسکو، گفتگوی روز یکشنبه بین دو رهبر آخرین تلاش ممکن و ضروری برای جلوگیری از درگیری بزرگ در اوکراین است.

مقامات غربی در نشست امنیتی مونیخ نسبت به اعمال تحریم‌های عظیم در صورت حمله روسیه به اوکراین هشدار دادند و کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز گفت که حمله روسیه به اوکراین تنها باعث تقویت ناتو در جناح شرقی آن می‌شود.

با وجود اینکه روسیه هرگونه تلاش برای حمله به همسایه غربی خود را نفی می‌کند ایالات متحده اصرار دارد که با وجود حدود 150 هزار سرباز روس در مرزهای اوکراین  با احتساب نیروهای جدایی طلب تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین، مسکو از قبل تصمیم خود را برای حمله به این کشور اتخاذ کرده است.

خبر اصلی را در فرانس24 ببینیدSource link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا