خبر

منطقه ۱۹ با کاشت ۳۵۰۰ اصله درختچه سبزتر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت، با اشاره به کاشت گونه‌های متناسب با اقلیم شهر تهران با هدف تعدیل هوای آن و زیباتر شدن معابر در آستانه فصل بهار گفت: در همین راستا علاوه بر کاشت ۳۵۵۰ درختچه، ۲۳۳۰ اصله درخت نیز در قطعات فضای سبز محدوده این منطقه با نهال غالب کاج، اقاقیا، زبان گنجشک و زیتون تلخ طی ماه گذشته کاشته شد.

وی به برنامه کاشت نهال رایگان در باغچه منازل شهروندان اشاره کرد و افزود: در همین راستا تاکنون ۱۴۷ نهال رایگان از طریق ثبت پیام شهروندان در سامانه ۱۳۷ و مراجعه به آدرس اعلام شده در باغچه‌ها کاشته شده است.

شهردار منطقه ۱۹ در بخش دیگری به پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات بهزراعی فضای منطقه پرداخت و افزود: این اقدام با هدف تقویت رشد درختان و نشاط بخشی به طبیعت این محدوده در قالب ترمیم تشتک در بیش از ۴۵۰ هزار اصله درخت، اجرای ۹۵۰ هزار مترمربع کند و کوب و بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع مرمت انهار و … به اتمام رسیده است.

وی همچنین با اشاره به اتمام فعالیت هرس درختان توت و نارون از ابتدای آذرماه تاکنون اظهار کرد: عملیات هرس در راستای سهولت تردد عابرین و خودروها، حذف شاخه‌های بیمار و زیباسازی منظر شهری در نزدیک به ۴۵ هزار اصله درخت با رعایت اصول لازم و مطابق دستورالعمل سازمان پارک‌ها، همراه با نظارت کامل کارشناس مرکز تام برای توجه به نکات ایمنی توسط کارگران و حفظ اصول بهداشتی و سلامت درختان، در کلیه بوستان‌ها، لچکی ها، بزرگراه‌ها و معابر اصلی منطقه اجرا شد.

هدایت یکی از اقدامات اساسی دیگر برای بهبود رشد درختان را کودپاشی آنها اعلام و بیان کرد: به همین منظور بیش از ۱۷ تن کود غنی شده گرانوله که جایگزین کودهای شیمیایی شده است، برای تقویت فضای سبز پارک‌ها و جنگل کاری منطقه مصرف شد.

وی خاطرنشان کرد: عملیات باندینگ و روغن پاشی درختان در روزهای آینده آغاز و تا پایان سال جاری برای بیش از ۱۰ هزار اصله درخت به انجام خواهد رسید.



Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا