خبر

منابع احداث آزادراه بوشهر – شیراز تأمین شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده عصر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر از عدم وجود مشکل منابع اعتباری در کشور خبر داد. در لایحه بودجه و در حوزه اقتصادی سرمایه گذاری بخش خصوصی بند الف تبصره 18 منابع بانکی و غیره وجود دارد که از منابع مهم و قابل جمع آوری است.

استاندار بوشهر افزود: حوزه ارزش افزوده، مالیات و آلایندگی و عوارض شهرداری نیز از منابع دیگر قابل دریافت است که اگر سازوکار درستی داشته باشیم نتیجه خواهد داد.

محمدی زاده گفت: نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی، کمیته امداد، ستاد اجرایی، بنیاد برکت، بنیاد علوی، خیریه ها و … نیز از دیگر منابع اعتباری هستند.

پیگیری اعتبارات و بودجه های ملی

وی خواستار پیگیری شبانه روزی مدیران استانداری ها برای جمع آوری اعتبارات ملی و وزارتی شد و گفت: اعتبارات و بودجه های ملی باید با پیگیری کارشناسان کشف و جذب شود.

محمدی زاده در مورد لزوم استفاده از شرکت های دانش بنیان و فنی وی بر افزایش بهره وری امور تاکید کرد و افزود: امسال در پرورش میگو با روش های نوین و دانش بنیان تولید میگو از 28 هزار تن به 39 هزار تن افزایش یافت و در صورت ادامه این روند تولید به 100 تن خواهد رسید. هزار تن میگو قابل دسترسی است.

استاندار بوشهر از سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومانی برای احداث بزرگراه بوشهر در شیراز خبر داد و گفت: پس از تلاش ها، رایزنی ها و پیگیری های فراوان، مقرر شد 30 درصد اعتبارات از طریق وزارتخانه باشد. راه و ساختمان. توسعه 40 درصد از طریق پیمانکاران و سرمایه گذاری بخش خصوصی، 20 درصد برای پتروشیمی و 10 درصد از محل صندوق بازنشستگی نفت و تمام منابع این پروژه تامین شده است.

باید پیگیری و برای جذب منابع تلاش کنیم، محمدی زاده گفت: مدیران در روزهای پایانی سال نسبت به جذب منابع و اعتبارات ملی جدیت داشته باشند.

سال 1402 برای استان بوشهر سال طلایی است

وی با تاکید بر اینکه سال 1402 سالی طلایی برای استان بوشهر است، افزود: با مصوبات ارزنده سفر ریاست جمهوری و سایر پیگیری های انجام شده امیدواریم تا شاهد رضایتمندی مردم شریف استان بوشهر باشیم. دستیابی به اهداف مورد نظر

محمدی زاده گفت: سال 1402 قابل مقایسه با سال 1401 نیست و مطمئنم تحول بزرگی را در بخش های مختلف شاهد خواهیم بود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا