خبر

ممنوعیت فعالیت راشاتودی باعث ممنوعیت بی بی سی در روسیه می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، در پیامدهای حمله روسیه به اوکراین، لیز تراس، وزیر خارجه انگلیس گفت که ممنوعیت کار شبکه راشاتودی در انگلیس می‌تواند به ممنوعیت کار بی بی سی در روسیه منجر شود.

تراس روز دوشنبه در سخنرانی خود در پارلمان انگلیس گفت: ما در حال مطالعه هستیم که فعالیت شبکه روسی راشاتودی را ممنوع کنیم اما در واقع ممنوعیت این شبکه در انگلیس به احتمال زیاد منجر به ممنوعیت کانال‌هایی مانند بی بی سی در روسیه خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم مردم روسیه به حقیقت آنچه ولادیمیر پوتین انجام می‌دهد دسترسی داشته باشند. بنابراین، ما باید تصمیمات سنجیده‌ای اتخاذ کنیم.

در ساعات اولیه صبح پنجشنبه ۲۴ فوریه، روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از خود در برابر حملات شدید نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این عملیات زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار داده است و غیرنظامیان در خطر نیستند. مسکو می‌گوید قصد ندارد اوکراین را اشغال کند، بلکه قصد دارد کی یف را خلع سلاح کند و تهدیداتش را متوقف کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا