خبر

مقاومت توانایی ایجاد بازدارندگی در مقابل رژیم صهیونیستی را دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه فلسطین امروز، «محمد الهندی» رئیس بخش سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تایید کرد که سفر هفته گذشته جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه در پی تشدید تنش ها صورت گرفته است. جنبش جهاد اسلامی در فلسطین تنش بین روسیه و غرب بر سر جنگ در اوکراین، سفر او به سرزمین های اشغالی اتفاق مهمی نبود و ممکن است به دلیل انتخابات میان دوره ای کنگره در نوامبر آینده باشد.

وی هدف اصلی سفر بایدن به منطقه را نیاز مبرم آمریکا به تامین منابع انرژی متحدان اروپایی و کاهش بحران انرژی در این کشورها دانست و گفت: این موضوع تاثیرات منفی بر جهان داشته است. اقتصاد.

الهندی گفت: بیانیه بیت المقدس که توسط بایدن و یایر لاپید، نخست وزیر موقت اسرائیل امضا شد، هیچ کاری از نظر تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل یا عادی سازی روابط تل آویو با کشورهای عربی بدون حل مسئله فلسطین انجام نمی دهد. قبلاً به این مسائل پرداخته شده است.

وی درباره تلاش آمریکا برای ایجاد اتحاد بین رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی علیه ایران، گفت: در هر توافقی باید اهداف و اولویت های آن مشخص باشد و تاکنون توافقی بین سران این کشورها صورت نگرفته است. طرح موسوم به ناتو در خاورمیانه، اگر اجرا شود، تنها در خدمت منافع تل آویو خواهد بود.

رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: ایجاد پیمان آتلانتیک شمالی برای خاورمیانه یک ایده سطحی است که نمی‌توان آن را در میدان عمل کرد، زیرا واقعیت‌هایی در منطقه وجود دارد که از جمله آن میزان قدرت ایران است. و نفوذ در منطقه که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و این یعنی تلاش برای تعمیق و گسترش هماهنگی برای عادی سازی روابط کشورهای عربی با تل آویو به طور کامل محقق نخواهد شد.

الهندی توضیح داد: عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی از سال ها پیش و حتی قبل از توافق کمپ دیوید آغاز شد.

وی در مسیر مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: این رویارویی تنها به مقاومت فلسطین محدود نمی شود، بلکه با خروج سازمان آزادیبخش فلسطین از به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و خروج از آن آغاز می شود. . توافقنامه اسلو و سایر توافقات و ایجاد پروژه ملی فلسطین

این مقام فلسطینی درباره سیاست آمریکا در قبال مسئله فلسطین گفت: سیاست واشنگتن در این زمینه فارغ از اینکه جمهوری خواهان یا دموکرات ها کار می کنند، منسجم است و اصل آن حفظ امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا