خبر

مقامات انگلیس در روسیه هراسی سنگ تمام گذاشتند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر؛ «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در مصاحبه ای با شبکه خبری انگلیسی «بی بی سی» از خطر بزرگ ترین جنگ پس از پایان جنگ جهانی دوم به دلیل تشدید تنش ها درباره اوکراین صحبت کرد.

وی مدعی شد که نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد روسیه «از قبل اجرای طرحی برای حمله به خاک اوکراین را آغاز کرده است».

جانسون گفت: بیم آن می رود که این طرحی که اکنون شاهدش هستیم، به بزرگترین جنگ در اروپا از سال ۱۹۴۵ منجر شود.

نخست وزیر انگلیس با اشاره به داده های اطلاعاتی، در ادامه ادعای خود افزود که ظاهراً نیروهای روسی قصد داشتند کی یف را محاصره کنند. وی همچنین با استناد به سخنان «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، تاکید کرد که روسیه قصد دارد نه تنها از سمت شرق اوکراین، بلکه از سمت بلاروس نیز حمله کند.

وی روز گذشته نیز در کنفرانس امنیتی مونیخ مدعی شده بود که حمله احتمالی روسیه به اوکراین خطر بزرگی است که جهان را تهدید می کند.

وی افزوده بود: شوک حاصل از تهاجم به اوکراین، در همه جهان طنین خواهد انداخت و این طنین ها در شرق آسیا و تایوان هم شنیده خواهند شد. این بحران در همه ابعاد بسط خواهد یافت.

اظهارات روس هراسانه وی که هدف آن ایجاد تنش در سطح جهانی برای پیگیری منافع کشورهای غربی و در راس آن آمریکا (به دلیل تقابل با روسیه به دلیل منابع گازی و سپس تصفیه حساب اصلی با چین در راستای سیاست ایندوپاسیفیک) است، توسط «لیز تراس» وزیر خارجه کابینه وی نیز ادامه یافت.

تراس در گفتگویی با روزنامه انگلیسی «میل» (Mail) در مورد ایجاد یک مرکز اطلاعات دولتی با هدف مبارزه با آنچه وی «اطلاعات نادرست» از جانب روسیه در در قبال اوکراین خواند، صحبت کرد.

وی در این باره مدعی شد: در پایان جنگ سرد، ما بخش اطلاعاتی خود را منحل کردیم، اما روسیه بخش خود را منحل نکرد و به همین دلیل سال هاست که با اطلاعات نادرست روسیه مواجه هستیم.

ادعای وی در حالی مطرح می شود که غربی ها و رسانه هایشان در کارزار ایجاد اطلاعات نادرست و ایجاد تصویری از این مسئله که تمام حقایق این است که ما ارائه می دهیم، ید طولائی دارند.

طبق ادعای وزیر خارجه انگلیس، از ابتدای ماه فوریه تاکنون، ۴۰ مورد از انتشار اطلاعات نادرست توسط روسیه برملا شده است. تراس ادامه داد: میزان فعالیت های اطلاعات نادرست در هفته گذشته دو برابر شده است، بنابراین ما می دانیم که روسیه در حال آماده شدن است.

وی روز گذشته نیز مدعی شده بود که حمله روسیه به اوکراین در اوایل هفته آتی محتمل است و اوکراینی‌ها باید خود را برای وقوع بدترین سناریوی ممکن آماده کنند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا