خبر

مسکو: فنلاند و سوئد به ناتو بپیوندند واکنش نشان می‌دهیم


سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد، وزیر خارجه در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل و کنفرانس خلع سلاح این نهاد بین‌المللی که در ژنو و در بازه زمانی ۲۸ فوریه تا اول مارس برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از ۲۸ فوریه تا اول مارس ۲۰۲۲ در ژنو است و در این مدت در چهل و نهمین نشست حقوق بشر و کنفرانس خلع سلاح شرکت می‌کند.

وی ادامه داد: لاوروف همچنین با میچل باچله، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت‌وگو دارد.

این مقام مسئول وزارت خارجه روسیه همچنین افزود: لاوروف قرار است در ژنو چندین دیدار دو جانبه داشته باشد.

زاخارووا همچنین گفت: مسکو در صورتیکه فنلاند و سوئد به ناتو ملحق شوند، واکنش نشان می‌دهد. همه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در ظرفیت ملی خود، از جمله فنلاند و سوئد، این اصل را که امنیت یک کشور نمی‌تواند به بهای امنیت کشورهای دیگر ساخته شود، مجددا تایید کرده‌اند. به همین دلیل، پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو که در درجه نخست یک ائتلاف نظامی است، پیامدهای نظامی و سیاسی جدی در پی خواهد داشت که کشور ما را ملزم به انجام اقدامات واکنشی می‌کند.

روز پنجشنبه ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از این دو کشور دعوت کرد تا به نشست مجازی ناتو که امروز (جمعه) انجام می‌شود، ملحق شوند که درباره اوکراین به رایزنی می‌پردازد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا