خبر

مسکو: برای حمایت از مردم دونباس بر اساس منشور ملل متحد اقدام کردیم


شفقنا- نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست امروز مجمع عمومی این سازمان در سخنانی اعلام کرد: برای حمایت از مردم دونباس بر اساس منشور ملل متحد اقدام کردیم.

به گزارش شفقنا از مهر، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست امروز مجمع عمومی این سازمان در سخنانی ا علام کرد: موضوع اوکراین اخیرا در رسانه ها مطرح شده است. اما کسی تا کنون اعلام کرده است که چرا این موضوع رخ داده است؟

نماینده روسیه در سازمان ملل در این باره گفت: مفاد توافق مینسک از سوی اوکراین رعایت نشد. عدم وفاداری اوکراینی ها به توافق مینسک باعث شد که ما به این اقدام دست بزنیم. اوکراینی ها دونباس را دائما هدف قرار می داند؛ اما می گفتند که آن ها خودشان این اقدام را کرده اند .

«واسیلی نبنزیا» در این باره اضافه کرد: آن ها مردم و غیرنظامیان در دونتسک و لوهانسک را هدف قرار می دادند. مردم این دو منطقه ۸ سال در معرض تجاوزات اوکراین قرار داشتند. این اقدام را برای نازی زدایی بر اساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد به انجام رساندیم.

وی اضافه کرد: خرابکاری های دولت اوکراین در مرزها، سیل مهاجران در مرزها را به راه انداخت. سایرین اتهام زنی های اوکراین را تکرار کرده و اقدامی برای جلوگیری از تنش آفرینی های کی یف به انجام نرساندند. در ۱۵ فوریه رییس جمهور اوکراین گفت که کی یف به دنبال عضویت در ناتو است. روسیه به دنبال آن است تا بر اساس قوانین سازمان ملل از مردم دونباس حمایت کند.

«نبنزیا» افزود: غربی ها به سرکردگی آمریکا بی شرمانه تسلیحات را به این کشور اعزام می کنند. پوتین در سال 2008 هشدار داده بود که اعضای ناتو باید دوباره درباره پیشنهاد عضویت اوکراین و گرجستان فکر کنند. در سال 2014 ملی گرایان اوکراین کودتای را در این کشور به انجام رساندند تا این کشور را به ناتو اضافه کنند. این موضوع خط قرمز ما است. در دسامبر سال گذشته پیشنهاد دادیم که این اقدامات باید به اتمام برسد. روسیه هموراه با آغوش باز در خصوص گفتگوها آماده بوده اما آن ها خلف وعده کردند. گلوله باران مناطق دونتسک و لوهانسک از سوی اوکراین که با حمایت غربی ها به انجام می رسید؛ موجب ایجاد تنش ها شد. اوکراینی ها در مدت این 8 سال تراژدی غمباری را در این مناطق به انجام رساندند.

این مقام روسیه گفت: در پاسخ از سوی غربی ها فقط سخنان کلیشه ای شنیدیم. غربی ها باید نقش مؤثری را برای این تنش ها ایفا می کردند. اقدامات آن ها از قبیل کُشتن و زندانی کردن مخالفین و یا اقدام زلنسکی در بستن شبکه های تلویزیونی در حالی به انجام می رسد که آن ها ادعای دموکراسی دارند. آن ها بی شرمانه دروغ می گویند. نیروهای روسیه نیستند که به غیرنظامیان حمله می کنند؛ چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد.

دیپلمات روسیه خاطرنشان کرد: در منطقه ای که نیروگاه هسته ای چرنوبیل قرار دارد، پلیس اوکراین هم حضور دارد؛ اوکراینی ها خودشان سکوهای پرتاب شان را در مناقط مسکونی قرار می دهند. این اقدامات آن ها بر خلاف منشور ملل متحد است. آن ها زندانی ها را از زندان آزاد کردند و به آن ها اسلحه می دهند تا به جنگ روسیه مبادرت نمایند. نئونازی ها در اوکراین قدرت گرفته اند و دارند رشد می کنند؛ ما این اقدامات ان ها محکوم می کنیم. آن ها 25 هزار اسلحه را به مردم عادی داده اند، بدون ثبت آن.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا