خبر

مراکش 2 – کانادا 1/ تکرار تاریخ برای پسران صحرا! | جهان محتوا


شفقنا- تیم ملی فوتبال مراکش با غلبه بر کانادا توانست جواز حضور در مرحله دوم جام جهانی 2022 قطر را کسب کند.

به گزارش شفقنا، تیم های فوتبال مراکش و کانادا از گروه F در چارچوب رقابت های جام جهانی قطر از ساعت 18:30 در ورزشگاه دوحه به مصاف هم رفتند.

مراکش در دقیقه چهارم بازی با ارسال بلندی به سمت چپ زمین کانادا، مدافع را با اشتباه محاسباتی در کنترل و ارسال پاس به دروازه بان برگان مجبور به ترک کرد و ضربه او تنها به مهار دروازه رسید. توپ پای حکیم ضیچ ضربه دقیقی زد و توپ را بالای سر برگان وارد دروازه کرد.

در دقیقه 23 بازی، اشرف حکیمی که در بازی قبل سوژه احساساتی رسانه ها در آغوش مادرش بود، توپ را پشت سر دو مدافع کانادایی از نزدیک خط طولانی و زمین بلند داخلی به فضا فرستاد. یوسف النصیری به سرعت غرق شد و از دست دو مدافع کانادایی فرار کرد. یوسف با پای چپ توپ را مهار کرد و با ضربه ای دقیق با پای راست، برگان ناشناس تسلیم شد.

کانادا در دقیقه 40 بازی مقابل مراکش تک گل را به ثمر رساند. دریبل دو طرفه در فرار سریع سام آدکاگبه از جناح چپ شروع شد. او با پای چپ یک پاس زمینی شش یاردی برای مراکش ارسال کرد اما به جای بازیکن ویژه، توپ به مدافع مراکش برخورد کرد و وارد دروازه شد. نایف آگارد اولین گل مراکش در جام حذفی را به ثمر رساند.

در دقیقه 3 + 45 بازی ضربه ایستگاهی حکیم ضیچ پشت توپ قرار گرفت. یک پاس بلند در محوطه جریمه به الناصری رسید و دروازه به زیبایی باز شد اما داور به دلیل قرار گرفتن بازیکن مراکشی در خط دید دروازه بان، گل را لغو کرد.

یوسف نچیری اکنون اولین بازیکن مراکشی است که در دو جام جهانی دو گل به ثمر رسانده است. همچنین مراکش با سه گل زده بیشتر از همه کشورهای آفریقایی در جام جهانی گل زده است.

با این نتیجه تاریخ برای مراکش تکرار شد و توانست به عنوان تیم اول گروه خود به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا