خبر

مراکش یک خط هوایی مستقیم جدید به مقصد تل آویو راه اندازی خواهد کرد


شفقنا – شرکت خطوط هوایی مراکش اعلام کرد که از 13 مارس یک خط هوایی مستقیم جدید را راه اندازی می کند که دار البیضا را به تل آویو متصل می کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از طنجه 24، شرکت خطوط هوایی مراکش امروز دوشنبه توضیح داد که این خط با 4 پرواز در هفته کار خواهد کرد تا در مدت کوتاهی به 5 پرواز در هفته افزایش پیدا کند.

در بیانیه این شرکت آمده است: پروازهای خروج از دار البیضا در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و یکشنبه برنامه‌ریزی می‌شوند، جایی که هواپیما در ساعت 23:55 (به وقت محلی) بلند می‌شود و ساعت 6:15 صبح صبح روز بعد (به وقت محلی) به تل‌آویو می‌رسد.

در مورد پروازهایی که از تل آویو حرکت می کنند، به گفته همان منبع، پروازها در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه برنامه ریزی شده است، زیرا پروازها از ساعت 7:15 صبح شروع و در ساعت 12:10 بعد از ظهر به دارالبیضا می رسند.

شرکت خطوط هوایی مراکش هدف از ایجاد این خط هوایی مستقیم را درخواست صهیونیست ها و مراکشی های مقیم اراضی اشغالی و تسهیل در تبادلات تجاری عنوان کرد.

مراکش در ماه دسامبر ۲۰۲۰ در ازای به رسمیت شناختن حاکمیت این کشور بر منطقه صحرای غربی از سوی آمریکا، روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کرد و تاکنون تعاملات متعددی با صهیونیست ها داشته اند.

سه ماه قبل که بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مراکش رفته بود ضمن عقد توافقنامه‌ای در زمینه‌های امنیتی و اطلاعاتی امضا کرد. مضمون این توافقنامه، عقد قرارداد‌های امنیتی، فروش تجهیزات امنیتی و نظامی و برگزاری رزمایش‌های نظامی مشترک بین دو طرف است، یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار با این کشور امضا کرد.

اما عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای مراکش هزینه‌های دیگری داشت، الجزایر همسایه‌ی مراکش بعد از این اقدام، روابط دپیلماتیک خود را با رباط به حالت تعلیق درآورد و بار‌ها به این خیانت اعتراض کرد.

این خبر را در طنجه 24 می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا