خبر

مذاکره وزرای دفاع آمریکا و روسیه بعد از «حادثه هوایی» | جهان محتوا


گرگ و میش ما – مقامات ارشد نظامی دو کشور آمریکا و روسیه پس از یک سانحه هوایی با یکدیگر صحبت کردند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یک روز پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی بر فراز دریای سیاه، وزرای دفاع و روسای ارتش آمریکا و روسیه گفتگوهای تلفنی بی سابقه ای داشتند. روابط دو کشور به دلیل حمله مسکو به اوکراین در پایین ترین سطح خود در دهه های اخیر قرار دارد.

ژنرال ارشد واشنگتن گفت که سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا پس از رهگیری توسط جت های روسی نشان دهنده رفتار تهاجمی فزاینده مسکو است، در حالی که روسیه به واشنگتن هشدار داد که پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی کریمه خطر تشدید تنش ها را در پی دارد.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع مسکو، سرگئی شویگو، وزیر دفاع آمریکا به لوید آستین همتای آمریکایی خود گفت: «پرواز پهپادهای آمریکایی در سواحل کریمه تحریک آمیز است و می تواند به تشدید تنش در منطقه دریای سیاه منجر شود».

در این بیانیه آمده است: «روسیه هیچ علاقه‌ای به چنین تحولی ندارد، اما در آینده پاسخ مناسبی خواهد داد» و دو کشور باید «با نهایت مسئولیت» از جمله داشتن خطوط ارتباطی نظامی در شرایط بحرانی عمل کنند.

کریمه بخشی از اوکراین بود تا اینکه مسکو آن را در سال 2014 ضمیمه کرد.

وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که ایالات متحده قصد دارد به پرواز در هر جایی که قوانین بین المللی اجازه دهد ادامه دهد و هواپیماهای نظامی روسیه را ملزم می کند که به صورت ایمن و حرفه ای عمل کنند.

آستین در مقابل خبرنگاران در پنتاگون در کنار رئیس ستاد مشترک ارتش، ژنرال مارک میلی، که تماس جداگانه ای با والری گراسیموف، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه داشت، ظاهر شد.

این خبر را در رویترز ببینیدمنبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا