خبر

مذاکرات با روسیه هنوز به نتیجه دلخواه اوکراین نرسیده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، رئیس جمهور اوکراین شامگاه دوشنبه در سخنانی گفت که مذاکرات بین هیات های اوکراین و روسیه در بلاروس طی روز دوشنبه، نتایج دلخواه کی یف را به همراه نداشته است.

«ولادیمیر زلنسکی» گفت: تا کنون نتیجه ای که دلخواه ما باشد وجود ندارد. روسیه مواضع خود را شرح داد و ما هم در مورد برخی نکات برای پایان دادن به جنگ صحبت کردیم.

وی افزود: پس از بازگشت هیات اوکراین به کی یف، چیزهایی را که شنیدیم تحلیل خواهیم کرد و نحوه انتقال به دور دوم مذاکرات را تعیین خواهیم کرد.

رئیس جمهور اوکراین در عین حال مجدداً از کشورهای غربی خواست با اعمال تحریم های شدید فشار بیشتری به روسیه وارد کنند. وی همچنین ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین را خواستار شد.

گفتنی است که روسیه صبح پنج شنبه گذشته پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از خود در برابر حملات شدید نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این عملیات زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار داده است و غیرنظامیان در خطر نیستند. مسکو می‌گوید قصد ندارد اوکراین را اشغال کند، بلکه قصد دارد کی یف را خلع سلاح کند و تهدیداتش را متوقف کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا