خبر

مدیرکل اورآسیای وزارت امور خارجه در دیدار با سفیر اوکراین: دولت اوکراین خروج امن اتباع ایرانی را مد نظر قرار دهد


شفقنا – مدیرکل اورآسیای وزارت امور خارجه در دیدار با سفیر اوکراین در تهران با تاکید بر ضرورت حفظ امنیت اتباع و دانشجویان ایرانی مقیم این کشور، گفت: دولت اوکراین خروج امن اتباع ایرانی از این کشور را مد نظر قرار دهد.

به گزارش شفقنا از روابط عمومی وزارت امور خارجه، علیرضا حقیقیان در دیدار سفیر اوکراین در تهران ضرورت حفظ امنیت اتباع و دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین، دیپلمات‌ها و سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف را مورد تاکید قرار داد.

مدیرکل اورآسیای وزارت امور خارجه با بیان اینکه ما نگران امنیت و سلامت کلیه اتباع ایرانی هستیم، به سفیر اوکراین یادآوری کرد: دولت این کشور تمام تدابیر لازم را در این خصوص، از جمله فراهم آوردن زمینه خروج امن اتباع ایرانی از این کشور را مدنظر قرار دهد.

حقیقیان خواستار آن شد که با توجه به بسته بودن حریم هوایی اوکراین، امکان خروج اتباع ایرانی از مرز زمینی کشورهای همسایه از جمله لهستان فراهم شود.

سرگی بوردیلاک، سفیر اوکراین نیز در این دیدار اطمینان داد که دولت متبوع وی تمام تدابیر لازم را برای حفظ امنیت اتباع ایرانی و در صورت امکان خروج آنها از اوکراین به کار خواهد بست.

حقیقیان همچنین عصر روز پنج شنبه در دیدار سفیر روسیه در تهران آخرین تحولات مربوط به منطقه درگیری را مورد بررسی قرار داد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا