خبر

«مداحی» علمی می شود | خبرگزاری بین المللی شفقنا | جهان محتوا


شفقنا- رئیس سازمان بسیج مداحان کشور از راه اندازی مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته مداحی خبر داد.

به گزارش شفقنا از انتخابات، یوسف ارجونی با اشاره به اینکه چشم انداز کار سازمان بسیج شهرستان ها و هیئات مذهبی کشور بر اساس سند اعتلای ده ساله بسیج، آموزش و توانمندسازی شهرستان ها است، گفت: سطح ایالتی انقلاب طی فرآیندی که 5 و 10 سال به طول انجامید. جوانان حسینی و نوگلان زینبی در حال تربیت، توانمندسازی و معرفی آنها به جامعه هستند تا در سال های آینده بتوانیم جمع عظیمی از انقلابیون همتراز با انقلاب اسلامی در عرصه مداحی داشته باشیم.

وی همچنین به برنامه این نهاد برای توانمندسازی مدیران هیئات مذهبی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: توانمندسازی مدیران هیئات مذهبی با هدف حضور این هیئت ها در عرصه های مختلف مورد نیاز نظام و انقلاب. و تقویت آنها برای ارائه خدمات خالصانه به مردم فعالیت های مستمر در مناسبت های مذهبی در طول سال برگزار می شود.

رئیس سازمان بسیج مدغان با اشاره به برنامه های این سازمان در سطح مرکزی به مناسبت دهه مبارک ولایت و فرا رسیدن عید سعید فطر در غدیرک افزود: برنامه ها و نشست های فرهنگی برگزار می شود. خواهران بسیجی با همکاری تعدادی از هیئت های مذهبی در حسینیه شهدای بسیج برگزار شد و توانستیم جشن ازدواج 60 سال را برگزار کنیم پس اجازه دهید در عقد ولایت و امامت از زوج جوان تجلیل کنیم. در حال حاضر برنامه سه شب موکب یکی از هیئت های مذهبی در حسینیه شهدای بسیج راه اندازی شده و هدایایی به حاضرین در این مراسم تقدیم می شود.

وی همچنین با اشاره به همکاری این نهاد با اقشار مختلف در تهران خاطرنشان کرد: سازمان بسیج مدقان در برگزاری راهپیمایی 10 کیلومتری موکب ها و هیئت های مذهبی در خیابان والیسر تهران همکاری خوبی داشت و در سطح استان 320 بسیج مدقان حضور دارند. مرکز به طور همزمان برگزاری جشن عید غدیرهم. پایگاه های مقاومت بسیج فعال با همکاری مساجد جشن عید سعید غدیر خم را در سراسر کشور برگزار می کنند.

ارجونی همچنین به فعالیت های جانبی این نهاد در عید غدیر خم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کمپین هایی مانند «به عشق علی»، «به یاد علی» و «به نام علی» و مراسم نورافشانی زیادی به یاد این روز برگزار شد. . ضیافت فرخنده و انجام دهید.

وی در پاسخ به این سوال که سازمان بسیج مدغان برای ارتباط موثر با نسل جوان و دانشگاه ها به عنوان یکی از کانون های پیشرفت انقلابیون در سطح مدغان چه برنامه ای دارد، گفت: با تلاش رئیس جمهور. از سوی سازمان بسیج مستضعفین و فعالان این حوزه، موضوع تأسیس دانشگاه «بسیج» که همان دانشگاه انقلاب اسلامی است، پیگیری شد و انتظار می‌رود به زودی جذب و پذیرش دانشجو آغاز شود. لذا با توجه به تاکید رهبری بر علمی بودن مداحی و مداحی، جمعی از متخصصان این حوزه و افراد هیئت علمی جامعه مداح، موضوعات و واحدهای تحصیلی مختلفی را برای دوره های کاردانی و کارشناسی شناسایی و تدوین کردند. که با راه اندازی این دانشگاه بتوانیم آن را در اختیار دانشجویان علاقه مند به تبدیل دانشگاه انقلاب اسلامی به بستر مناسبی برای مدارس تراز انقلاب قرار دهیم.

وی در خصوص سرفصل های آموزشی طلاب در حوزه یادبود و تجلیل از فهرست های رهبری و درخواست از آنان برای تدریس این رشته گفت: تلاش شده این دروس و مباحث به ارتقای سطح علمی نزدیک شود. سطحی که می خواهند، موضوعاتی مانند تاریخ اسلام، تاریخ انبیا، شرح معارف اهل بیت به ویژه حضرت سیدالشهدا علیه السلام، مبدأ و فنون تسبیح، شعر و موسیقی در زمینه مداحی باید به صورت پکیج کامل به دانشجویان علاقه مند ارائه شود.

مجلس شورای ملی مداح به مناسبت سالروز شهادت میثم تمار

ارجونی به نامگذاری «بسیج مدغان» به مناسبت سالروز شهادت میثم تمار در 22 ذی الحجه اشاره کرد و افزود: چندین سال است که سازمان بسیج مدغان برنامه های فرهنگی مختلفی را در این روز در سطح مرکز و ولایات. امسال شنبه 1 مردادماه از ساعت 18:30 الی 20:30 مراسمی در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) حوزه مداحی و تعدادی برگزار می شود. مداحی استان تهران. برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مدغان گفت: این همایش همزمان در سایر استان ها برگزار می شود و با توجه به همجواری با ماه محرم، عمده برنامه های این همایش در خصوص محرم، تبیین جهاد، گروه و نکاح خواهد بود. در این همایش از خانواده شهدای معزز مداح نیز به دلیل حضور 900 شهید مداح تجلیل می شود و ضمن پخش نماهنگ خاطرات این شهدا روایت می شود.

وی در پایان از شهید «علی امرایی» به عنوان شهید شاخص بسیج مدغان در سال جاری یاد کرد و تصریح کرد: شهید العامری از شهدای مدافع حرم بود که دلیل انتخاب این شهید به عنوان شهید برجسته بود. شهید جوانی و جوانی اوست. مداحی، تأسیس و رهبری گروه جهادی و به منظور کمک به خانواده های مستضعف و مستضعف شهردار حومه تهران و شهادت وی در ماه مبارک رمضان، روزه دار است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا