خبر

محورهای همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم اعلام شد | جهان محتوا


شفقنا- رئیس مرکز تحقیقات فرهنگ و معارف قرآن کریم دلایل و شواهد مرجع علمی قرآن کریم، زمینه های مرجع علمی به قرآن کریم و … را برشمرد. زمینه های ارجاع علمی به قرآن کریم. قرآن به عنوان محورهای همایش ملی کمیته علمی قرآن کریم.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق یوسفی مقدم، دبیر علمی همایش ملی کمیته علمی قرآن کریم در مراسم رونمایی از پوستر و سایت این همایش، گفت: این همایش در حال انجام است. وی ادامه داد: در گذشته توانستیم همایشی با موضوع قرآن و مسائل جامعه معاصر برگزار کنیم و همایش سراسری مرجعیت قرآن برگزار شد و «علوم قرآن» به تصویب رسید. کارگروهی با همین عنوان در مهر 1400. این کنفرانس در آذر ماه 1400 در مرکز مطالعات بین المللی ضبط شد.

وی افزود: اولین جلسه کمیته علمی همایش در خرداد ماه سال جاری برگزار شد که طی آن مهمترین نکات و نقطه نظرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دومین نشست کمیته علمی در تیرماه برگزار شد.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآنی اداره تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: مبانی ارجاع علمی به قرآن کریم اولین محور این همایش است.

وی خاطرنشان کرد: دلایل و ادله ارجاع علمی قرآن کریم، حوزه های استناد علمی به قرآن کریم، حوزه های استناد علمی به قرآن کریم و انواع ارجاع علمی به قرآن کریم. قرآن کریم از جمله: و تأثیر کمال، قضاوت، نگرش و بصیرت در قرآن از دیگر محورهای همایش مرجع علمی قرآن کریم است.

یوسفی بررسی رجوع علمی به قرآن کریم را ششمین محور این همایش مطرح کرد و خاطرنشان کرد: در این محور موضوعاتی چون تاریخ و آسیب شناسی از مرجع علمی قرآن کریم و راهکارها و راهکارهای دستیابی به آن. مرجع علمی از قرآن کریم بحث خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم علاقه مندان به سایت همایش ملی کمیته علمی قرآن کریم به نشانی qsaconf.isca.ac.ir مراجعه و خلاصه و مقالات را به آن ارسال کنند. دبیرخانه کنفرانس به موقع است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا