خبر

مجلس با همه توان به دولت برای «مهار تورم» کمک می‌کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتواروح خدا آزاداندیش نماینده مردم تبریز در شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص پیام رهبر انقلاب به مناسبت سال نو و تاکید ایشان بر لزوم مهار تورم، گفت: جدا از این واقعیت است که ما به موفقیت های زیادی دست یافته ایم. مشکل اصلی کشور در شرایط کنونی پدیده تورم و گرانی است که مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و مردم را تحت فشار قرار می دهد و شرایط اقتصادی و معیشتی سختی را ایجاد می کند تا جامعه را در دوراهی قرار دهد. این نقطه ضعفی است که باید هر چه زودتر آن را بپوشانیم و رفع کنیم.

وی افزود: رهبر انقلاب نیز با این معضل اصلی برخورد دقیق و روانی کردند و با ارائه راهکاری این موضوع را مطرح کردند. با توجه به بیانات رهبر انقلاب و تاکید مجدد آنها، راه حل این مشکلات در تولید است. وی در این راستا دستور تلاش همه مجلس، دولت، نخبگان و فعالان اقتصادی را صادر کرد. البته دولت در این زمینه وظیفه خطیر و ویژه ای دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس بر لزوم انجام اقدامات موثر و تسهیل کننده در حوزه تولیدات اساسی تاکید کرد و گفت: روند تسهیل در تولید هم اکنون در مجلس آغاز شده و از سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده ایم. حرکت به سمت اقتصادی که سرمایه گذاری را جذب کند.

آزاداندیش وی گفت: تلاش ما این است که مردم سرمایه خود را به سمت سرمایه گذاری مولد سوق دهند و سفته بازی های گزاف پایان یابد و از طرفی تولید نیز سودآور باشد. امید است در سال آینده گام های موثرتر و جدی تری در این راستا برداریم تا دولت بتواند از مقررات قانونی در زمینه رونق تولید و رشد تولید استفاده کند.

یادآور شد: موضوع مهم دیگر تلاش مردم و البته فرهنگ سازی از طریق صدا و سیما در مورد سرمایه گذاری است. باید فرهنگ سرمایه گذاری، تبلیغات و آگاهی در این زمینه ایجاد شود. در این صورت سرمایه ها مولد و سفته بازی کاهش می یابد.

و نماینده مردم تبریز در شورای اسلامی: در صورتی می توان به بهره وری رسید که مردم اطمینان داشته باشند که هدایت سرمایه خود به سمت تولید سودآور بوده و سفته بازی راه حل مطمئن و مطمئنی برای آنها نخواهد بود. بخشی از این شکل‌گیری فرهنگی بر عهده دستگاه‌های فرهنگی است و بخشی دیگر مربوط به بخشی از دولت است که باید در حوزه قانون‌گذاری و اجرا اقدامات مؤثری انجام دهد.

آزاداندیش وی ادامه داد: در زمینه کاهش تورم و رشد تولید بدون اغماض نظارت جدی خواهیم داشت. مجلس در سال آینده تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با وضع قوانین و مقررات به دولت کمک کند تا تورم و رشد تولید را مهار کند.

و در مورد اینکه سال 1402 چقدر به ذائقه مردم شیرین می شود گفت: همدلی مسئولان در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور، کاهش تورم و بهبود معیشت جامعه این شیرینی را به ذائقه ایرانیان تبدیل می کند. پس از دستیابی به این هدف، اسلات های دیگری ایجاد می شود. باید در این زمینه دست به دست هم دهیم تا هرچه سریعتر فشار اقتصادی بر جامعه کاهش یابد.

نماینده مردم تبریز در شورای اسلامی در خاتمه توضیح داد: البته تاکنون اقدامات خوبی انجام شده اما نتایج آن همچنان برای مردم نامشهود بوده و تاثیری بر معیشت آنها نداشته است. رسیدن به نتیجه تلاش های اقتصادی دولت در معیشت مردم است که همه ما را مهربان می کند.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا