خبر

مالک ایرانی باشگاه انگلیسی چقدر ثروت دارد؟

خبرورزشی –

سایت آلمانی «اندروید کاسموس» با انتشار معرفی نامه کوتاهی درباره فرهاد مشیری مالک باشگاه اورتون انگلیس نوشت، مشیری یک تاجر و سرمایه گذار ایرانی-بریتانیایی است که دارایی خالص ۲٫۸ میلیارد دلاری دارد.

او ثروت خود را به عنوان تنها مالک یا سهامدار چندین شرکت فولاد و انرژی در بریتانیا و روسیه جمع آوری کرده است. اردوان فرهاد مشیری متولد ۱۸ می ۱۹۵۵ در ایران، حسابدار خبره‌ای است و در شرکت‌هایی مانند ارنست اند یانگ، پی کی اف و دیلویت کار کرده است. این تاجر و سرمایه گذار در بریتانیا و روسیه فعالیت می‌کند.

وقتی در اوایل دهه ۱۹۹۰ با علیشیر عثمانوف میلیاردر ازبک آشنا شد، در چندین پروژه با عثمانوف شراکت کرد. این ۲ نفر مالک مشترک Red & White Holdings هستند که ۱۴٫۶۵ درصد از سهام باشگاه فوتبال آرسنال را به دست آورد، در حالی که سایر هلدینگ‌های آن‌ها شامل متالواینوست، مگافون و باشگاه آرسنال است. از نوامبر ۲۰۱۲، مشیری به همراه عثمانوف و یک میلیاردر دیگر به نام ولادیمیر اسکوچ، مالک مشترک هلدینگ USM نیز هستند.

فرهاد مشیری سهام خود در باشگاه آرسنال  را فروخت و  با خرید ۴۹٫۹ درصد از سهام باشگاه اورتون، سهامدار عمده این باشگاه لیگ برتری است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا