خبر

ماسک بزنید تا گرفتار توفان کرونا نشوید/ افزایش ۶۰ درصدی فوتی ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، کرونا دوباره افزایش یافته و به نظر می رسد باید منتظر افزایش بستری ها و فوتی ها باشیم. زیرا مقایسه آمار روزانه کرونا در کشور نشان می‌دهد که طی 24 ساعت گذشته 60 درصد افزایش فوتی داشته است. من باشم.

در روز دوشنبه 6 تیر 1401 تعداد فوت شدگان 19 نفر و همین تعداد در روز سه شنبه 7 تیر 1401 32 نفر بوده است که این به معنای افزایش 59.5 درصدی فوت و میر بود من باشم.

این در حالی است که تعداد مبتلایان نیز از 5377 نفر به 7093 نفر افزایش یافته است.

ماسک بزنید تا گرفتار طوفان کرونا نشوید

به گفته محسن فرهادی، معاون فنی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت، میزان استفاده از ماسک در جامعه به کمتر از 50 درصد رسیده است. در حالی که در موج ششم کرونا این رقم نزدیک به 90 درصد بود.

مسعود یونسان، استاد علم اپیدمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آهنگ رو به رشد نژاد جدید Omicron وی، BA5 گفت: اگر اقدامات عاجل انجام ندهیم، شرایط موج هفتم با شش موج قبلی متفاوت خواهد بود.

وی افزود: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات تابستانی، مراسم محرم، پیاده روی اربعین و پیگیری آن و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در پاییز، شرایط موج هفتم در ایران با سایر کشورها متفاوت خواهد بود.

علی رضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دستورالعمل‌های اخیر ستاد ملی کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک در هوای آزاد باعث ایجاد سوءتفاهم در بین بسیاری شده است، گفت: . اصلاً ماسک بزنیم و گفت: برای حفظ سلامت در همه جاهای باز که ازدحام جمعیت است و نمی توان فاصله اجتماعی را از یک و نیم تا دو متر رعایت کرد، باید ماسک بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: تصور عموم مردم از پایان یافتن ویروس کرونا متأسفانه ناشی از اطلاعات نادرست و باورهای نادرست درباره پایان ویروس کرونا است.

ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت های مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به استفاده از ماسک برای رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: استفاده از ماسک از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اساسا نمی توانیم مقابله کنیم. با این بیماری از یک جهت و ما نباید این کار را انجام دهیم.” بیایید فکر کنیم بعد از دریافت واکسن دیگر نیازی به استفاده از ماسک نداریم یا برعکس. این اشتباهی بود که برخی کشورها مرتکب شدند و نتیجه آن ایجاد قله های جدید برای کرونا بود.

مطالعات نشان داده است که قدرت عفونت بچه دار شدن این هست نژاد با وجود شدت بیماری بسیار بالاست بچه دار شدنمیزان نهفتگی ریه، مرگ و میر بر اساس گزارش های مجامع بین المللی است بین المللی، کمتر از پیچ خوردگی سلام از جمله اولی دلتا اما با توجه به عوارض بعد از کرونا، باید تمرکز بر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و تزریق واکسن در دفتر خاطرات باشد تا از شدت بیماری افراد و شیوع ویروس در جامعه کاسته شود.

به نظر می رسد موج هفتم کرونا در کشور در حال تشدید است و اگر از پروتکل ها به ویژه استفاده از ماسک در اماکن عمومی و شلوغ غافل شویم، این احتمال وجود دارد که روزهای سختی را پیش رو داشته باشیم.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا