خبر

لوید آستین: روسیه تجهیزات زیادی در مرز با اوکراین مستقر کرده است


شفقنا – وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد احتمال زیادی برای دیدن تجهیزات نظامی روسیه که در حال حرکت به سمت کی‌یف هستند، وجود دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از النشره، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با ABC با اشاره به اینکه احتمال زیادی برای مشاهده تجهیزات نظامی روسیه در حال حرکت به سمت پایتخت اوکراین وجود دارد، تصریح کرد که ما شاهد تعداد زیادی تجهیزات و نیرو در مرز روسیه با اوکراین هستیم.

دیروز، شنبه، آستین اعلام کرد که آمریکا آماده است تا در صورت تشدید تنش بر سر اوکراین، نیروهای بیشتری را به اروپای شرقی بفرستد تا امنیت اعضای ناتو را افزایش دهد.

پس از دیداری که در ویلنیوس با وزیر امور خارجه لیتوانی داشت، تأیید کرد: ما تعهدات خود را در قبال ناتو و متحدان خود جدی می گیریم. نیروهای اضافی ایالات متحده را برای تقویت متحدان خود در ناتو به شرق اعزام کرده ایم و هزاران نفر برای جابجایی در حالت آماده باش قرار گرفته اند اگر ناتو نیروها ذخیره خود را بخواهد به کار گیرد.

کشورهای غربی و به ویژه آمریکا چندی است فضاسازی رسانه ای خود را علیه روسیه افزایش داده و به جای پاسخ به پیشنهادات امنیتی مسکو، نیروهای بیشتری به شرق اروپا و کشورهای همسایه روسیه اعزام کرده اند و مدعی هستند که هر لحظه ممکن است اوکراین هدف حملات روسیه قرار گیرد.

این در حالی است که در دو روز اخیر در جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک و نیروهای اوکراینی اتهامات نقض آتش بس رد و بدل می شود و بیش از 40 هزار نفر این مناطق را ترک کرده و وارد خاک روسیه شده اند.

این خبر را در النشره می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا