خبر

لوپن: همه مساجد در فرانسه باید تعطیل شوند | جهان محتوا


شفقنا- رهبر جناح راست افراطی فرانسه خواستار بسته شدن بیشترین تعداد ممکن مساجد در کشورش شده است.

به گزارش شفقنا از ایسنا، خبرگزاری آناتولی نوشت: این درخواست از مارین لوپن، رهبر راست افراطی فرانسه برداشته شد، علیرغم اینکه طی دو سال گذشته 24 مسجد در این کشور به دستور تعطیل شده بود. جرالد درمان وزیر کشور فرانسه

مارین لوپن در مصاحبه ای با شبکه فرانسوی BFMTV مدعی شد: «او (درمانن) یک مسجد را در آنجا و یک مسجد را در اینجا بست. مهم نیست که او چند بار یک واعظ را برکنار می کند، باید تمام مساجد افراط گرایان در سرزمین ما را ببندد.

وقتی از او در مورد معیارهایش برای بستن مساجد پرسیدند، گفت که همه مسلمانانی که «لفاظی تندرو» دارند، باید بازگردانده شوند.

لوپن در سخنرانی خود با اشاره به اینکه اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه به اتهام تضاد منافع درگیر یک پرونده قضایی است، خواستار برکناری امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه از سمت خود شد.

لوپن همچنین از طرح تحقیقاتی علیه الکسیس کوهلر، دبیر کل کاخ الیزه به اتهام تعارض منافع خودداری کرد و گفت: آیا امانوئل مکرون می خواهد فردی را که متهم به تعارض منافع است در چنین موقعیت حیاتی نگه دارد. ?

او تایید کرد که حزبش، معروف به حزب جامعه ملی، لایحه ای را برای برکناری کوهلر پیشنهاد خواهد کرد.

و در مورد تحریم روسیه نیز گفت: تحریم های فرانسه علیه روسیه موثر نبود و باعث شد فرانسوی ها در شرایط سختی قرار بگیرند.

لوپن تصریح کرد که در این مدت روسیه توانسته 40 میلیارد یورو درآمد اضافی از طریق صادرات نفت به دست آورد.

به گفته لوپن، زمستان امسال و زمستان آینده به دلیل قطع گاز روسیه به فرانسه، شرایط سخت تر خواهد شد و تاکید کرد که تحریم های اعمال شده علیه روسیه محاسبه نشده است.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا