خبر

لزوم توسعه حمل و نقل عمومی برای مدیریت ترافیک شهری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی جمالی نژاد در یکصد و هفتاد و یکمین نشست شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: توسعه حمل و نقل عمومی نیاز ضروری کشور برای مدیریت ترافیک در کشور است.

وی اضافه کرد: باید در طرح‌های توسعه شهری موضوعات و مسائلی نظیر روان سازی شهر، توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه دوچرخه سواری و مهم‌تر از همه تعریض پیاده روها در شهر مورد توجه قرار گیرد.

معاون عمرانی وزیر کشور تصریح کرد: به هر میزان که سهم حمل و نقل پاک در تردد شهری افزایش یابد به همان نسبت آلودگی و مساله ترافیک مدیریت و کنترل می‌شود.

جمالی نژاد در ادامه با اشاره به روز رسانی شرح خدمات مطالعات تفصیلی ساماندهی ترافیک شهری، گفت: مطابق این طرح در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مسائلی نظیر ایمن سازی، تقویت حمل و نقل پاک، روان سازی به صورت جدی تر دنبال می‌شود.

در جلسه امروز همچنین طرح جامع حمل و نقل شهر نجف آباد اصفهان هم مورد تصویب قرار گرفت و تاکید شد که برای کنترل بار ترافیکی شهر، توسعه ناوگان عمومی از قبیل اتوبوس و مترو به صورت هدفمند دنبال و عملیاتی شود.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا