خبر

لزوم تخصیص اعتبار از سوی بنیاد مسکن برای بازسازی روستای بارده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری امروز پنجشنبه در بازدید از روستای سیل زده بردیه شهرستان بن ظهر اظهار داشت: اقدامات اجرایی و دستگاه های امدادی برای شهر محل برای کمک به سیل زدگان این روستا انجام شده است اما این اقدامات کافی نیست.

وی با اشاره به بازدید مسئولان ایالتی از روستای فاوز در شهر پن، افزود: پس از ارزیابی، خسارات سیل برای تصویب و تخصیص اعتبار به شورای دولت ارسال شد.

حیدری تصریح کرد: در این راستا وام ویژه ای برای بازسازی روستای سیل زده بردا در شهر بن در نظر گرفته شده است تا قبل از شروع بارندگی ها عملیات ساخت و ساز آغاز شود.

وی تسریع در آسفالت معابر روستای بردا را ضروری دانست و لزوم گنجاندن بازنگری طرح موصل این روستا را در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد.

فرماندار شهرستان شهرحال و بختیاری تاکید کرد: ارائه مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان به مالکان منازل سیل زده به صورت رایگان.

وی تسریع در روند پیگیری پرداخت تسهیلات بلاعوض برای بازسازی و مرمت منازل روستای سیل زده البرده را ضروری دانست و بر لزوم تصمیم گیری برای احیای بافت تاریخی اشاره کرد. پل در روستای البرده. فائز با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر محال و بختیاری.

حیدری گفت: سد خاکی روستای بردا باید قبل از شروع بارندگی ها لایروبی و مرمت شود و آبرسانی این روستا توسط شرکت آب منطقه ای شهرمال و بختیاری تعمیر و لایروبی شود.

و گفت: سازمان جهاد کشاورزی شاهمحال و بختیاری کار لایروبی قنوات، قنوات و سدهای کشاورزی روستای برده از توابع شهرستان بن را انجام دهد.

فرماندار شرمحال و بختیاری تخصیص اعتبار برای بازسازی ساختمان روستایی روستای برده را ضروری اعلام و تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل زمینی استان نسبت به تعمیر و آسفالت راه های روستایی و حمل آن اقدام کند. به سرعت.

حیدری افزود: فرمانداران شهرستان بین و الزهری روستای البرده پیگیر خسارت به زیرساخت های این روستا باشند تا هیچ خانه ای در معرض قطعی آب، برق و گاز قرار نگیرد.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا