خبر

لاوروف: مسکو خودش تصمیم می گیرد که چگونه امنیتش را تضمین کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری با همتای ایتالیایی خود اعلام کرد که مسکو امروز پنجشنبه پاسخی به آمریکا در مورد ضمانت‌های امنیتی ارسال خواهد کرد.

وی افزود که روسیه این پاسخ را علنی خواهد کرد. وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت که غرب می خواهد آنچه را که خود دوست دارد و برایش مناسب است از پیشنهادات مسکو در مورد امنیت بیرون بکشد که طبیعتا این اقدام جواب نخواهد داد.

لاوروف همچنین گفت که اصل تفکیک ناپذیری امنیت باید در کلیت آن و به همراه تکالیف قانونی اش مطرح شود. روسیه مؤدبانه، اما قویاً از هر کشور عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا خواهد خواست که به درخواست مسکو در مورد تجزیه ناپذیری امنیت پاسخ دهد.

او همچنین گفت که روسیه خودش تصمیم خواهد گرفت که چگونه و با چه ابزاری امنیت خود را تضمین کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تنش ها پیرامون اوکراین در ۲۰ فوریه (اول اسفند) پایان خواهد یافت یا خیر، گفت که این مسئله به روسیه مربوط نمی شود چرا که این مسکو نیست که تنش زایی می کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین با اشاره به نگرانی های غرب مبنی بر اینکه نیروهای روسی ممکن است برای مدت طولانی تری در بلاروس بمانند، گفت: روسیه و بلاروس به رزمایش های نظامی مشترک خود در ۲۰ فوریه همانطور که قبلا برنامه ریزی شده بود، پایان خواهند داد.

لاوروف با اشاره تنش زایی غربی ها پیرامون مسئله اوکراین گفت: غرب، به طور کلی، به اوکراین خط می دهد. آمریکایی ها قطعا در آنجا کنترل خارجی را اعمال می کنند و همه تقصیرها را به گردن روسیه می اندازند. ما با این تاکتیک و استراتژی آشنا هستیم. این راهبرد موفق نخواهد شد.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا