خبر

قرارداد حفاری چاه‌های نفت میان آمریکا و سومالی لغو شد


شفقنا- دفتر ریاست جمهوری سومالی از لغو قرارداد حفاری چاه‌های نفت میان سومالی و شرکت آمریکایی «کاستلاین اکسپلوریشن» خبر داد.

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از المیادین، دفتر ریاست جمهوری سومالی در بیانیه‌ای اعلام کرد که قرارداد حفاری چاه‌های نفت میان سومالی و شرکت آمریکایی «کاستلاین اکسپلوریشن» که قرار بود در ۷ میدان نفتی انجام شود، لغو شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که «عبدالرشید محمد» وزیر نفت و منابع معدنی سومالی برای امضای این قرارداد با «محمد عبدالله فرماجو» رئیس جمهور سومالی مشورت نکرده است.

در ۷ آگوست سال گذشته میلادی، یک فرمان ریاست جمهوری در سومالی صادر شد و بنابراین فرمان، در بازه زمانی انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در سومالی، ورود مؤسسات این کشور به هرگونه توافق و قرارداد رسمی ممنوع و غیر قانونی اعلام شد.

براساس این گزارش، ذخایر نفتی سومالی سه برابر کشور نیجریه و برابر با میزان ذخایر نفتی کویت تخمین زده می‌شود و این کشور با وجود نبود زیر ساخت و ثبات و با حداقل امکانات روزانه بیش از ۱۰۰ بشکه نفت تولید می‌کند. غربی‌ها به دلیل وجود مناطق نفتی مهم در مناطقی چون سومالی، کنیا و اتیوپی توجه ویژه ای به این کشورها دارند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا