خبر

فوتبالیست‌های آمریکایی مثل اسب هستند/ جواب روزنامه انگلیسی را در زمین می‌دهیم/ ملی‌پوشان دیگر از موطلایی و موقرمزها نمی‌ترسند


خبرورزشی –

اصغر شرفی بازیکن و مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار نظرهای مختلف درباره تیم‌های همگروه کشورمان، حضور علی دایی در مراسم قرعه کشی در شهر دوحه و همچنین واکنش روزنامه سان انگلیس به همگروه شدن با ایران اظهاراتی را مطرح کرد.

به نظر شما قرعه ایران در جام جهانی سخت است یا آسان؟

به طور کلی ما قرعه سخت و آسان نداریم. می‌گویند در جهنم حیواناتی هستند که آدم از ترس آنها به مار دو سر پناه می‌برد و در چنین شرایطی عذاب عذاب است. الان هم در شرایطی قرار داریم که تیم‌ها با بهترین تدارکات، خودشان را به جام جهانی می‌رسانند. بنابراین هیچ حریف آسانی در جام‌جهانی وجود ندارد. همه سعی می‌کنند با بهترین و ایده آل ترین شرایط شان به مسابقات بیایند.

نظرتان درباره تیم انگلیس چیست؟

به طور کلی تیم ایران با تیم‌های قدرتی بهتر فوتبال بازی می‌کند تا تیم‌های تکنیکی. تیم‌های تکنیکی – تاکتیکی می‌آیند درون محوطه ما و با یک تنه پنالتی می‌گیرند و خیلی زود ما را احساسی می‌کنند. اما ما معمولاً مقابل تیم‌های قدرتی بهتر کنار می‌آییم. نکته مهم دیگری هم وجود دارد که کسی به آن توجه ندارد.

چه نکته‌ای؟

این که همان قدر که ما روی آنها حساب می‌کنیم متاسفانه روی خودمان حساب نمی‌کنیم! چرا که آنها هم روی تیم ما حساب می‌کنند. تیمی‌که دوسوم بازیکنانش در اروپا توپ می‌زنند کم تیمی‌نیست. بچه‌های تیم ملی ما دیگر بازیکنان ده سال پیش نیستند که با دیدن بازیکن مو طلایی یا موقرمز بترسند. ترس این بچه‌ها ریخته است. کاری نداریم که بازیکنان ما به توصیه کی روش به اروپا رفتند خوب بوده یا بد، اما امروز ثمره اش را می‌بینیم که هیچ هراسی از بازیکنان اروپایی و خارجی در تیم ملی وجود ندارد.

نظرتان راجع به اسکوچیچ چیست آیا باید سرمربی تیم ملی تغییر کند؟

اسکوچیچ از کشوری می‌آید که فوتبال در خونشان است. درحال حاضر هم ما کسی بهتر از او سراغ نداریم و باید با او بسازیم و کمکش کنیم. او سالها در ایران کار کرده و با این تیم و بچه‌ها هم به خوبی آشناست. مشکلات مالی هم که با ما ندارد.

نظرتان درباره تقویت کادر فنی اش چیست؟

من خودم سالیان سال کمک مربی بودم. همیشه کمک‌ها به چشم نمی‌آیند. ولی شما همین چند نفری که در تیم هستند را ببینید. کریم باقری، وحیدهاشمیان یا حمید استیلی هر کدام برای خودشان وزنه ای هستند. به خاطر وجود این نفرات بازیکنان تیم ملی نمی‌تواند برای کادرفنی رقاص‎بازی در بیاورند. من معتقدم این کادر برای جام جهانی خوب است. ضمن اینکه دیگر اوت شدن برای مردم ما قابل قبول نیست. همانطور که حضور در جام‌جهانی عادی شده ما باید بتوانیم از گروهمان صعود کنیم.

آمریکا را چطور تیمی می‌شناسید؟

بازیکنان تیم آمریکا یک حُسن  دارند و آن این است که برای مربی شان مثل اسب هستند. اگر دقت کرده باشید اطراف چشم اسب را می‌بندند تا فقط جلو را ببیند و به جلو حرکت کند. تیم آمریکا چنین بازیکنانی دارد که فقط مسئولیت پذیرند و می‌خواهند وظایفشان را به بهترین شکل انجام بدهند.

فوتبالیست های آمریکایی مثل اسب هستند/ جواب روزنامه انگلیسی را در زمین می دهیم/ ملی پوشان دیگر از موطلایی و موقرمزها نمی ترسند

روزنامه سان انگلیس بعد از همگروه شدن با ایران با تیتر «خداراشکر با ایران همگروه شدیم» به نوعی فوتبال ما را کوچک شمرده! چه پاسخی به این رسانه و این طرز فکر می‌توان داد؟

آنها حق دارند صحبت کنند. حق دارند نظرشان را بدهند. ما باید جواب روزنامه سان را در زمین فوتبال بدهیم. قطعاً آنها به لحاظ بین‌المللی وجه ای به مراتب بهتر از ما دارند. همان طور که ما نسبت به آنها هیچ وجه ای نداریم ولی دوست داریم در گروهمان بدرخشیم و بالا برویم. مهم این است که کادر فنی و ۱۱ بازیکن تیم ملی مقابل انگلیس حرفه‌ای فکر کنند.

حضور علی دایی در مراسم قرعه کشی چه تاثیری در شناساندن فوتبال ایران به دنیا داشت؟

قرعه‌کشی جام جهانی مراسمی‌فراتر از یک مراسم فوتبالی و ورزشی است که شخصاً احساس غرور می‌کنم که علی دایی با آن تیپ و استایل منحصر به فردش آن بالا ایستاد و یک ایرانی شیک و زیبا را به نمایش گذاشت. هر یک از آن هشت نفر، نماد مردم کشورشان بودند. به نظرم علی دایی به خوبی توانست نماد مردم ایران باشد. ماشاالله قد و بالای خوبی هم دارد و همه از دیدنش کِیف کردیم. او در تاریخ گل‌هایی زده که همگی مکتوب است. شاید ما درون خودمان دعوای خانگی داریم اما نباید آن را به بیرون بروز بدهیم. علی دایی افتخار فوتبال ایران است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا