خبر

فناوری و نوآوری ۲ عامل مهم در توسعه و رونق حوزه گردشگری کرمانشاه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | جهان محتوابه گزارش خبرنگار مهر، سیامک آزادی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره «نوآوری در گردشگری» که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در سالن شهید سلیمانی استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: درآمدزایی و اشتغالزایی از جمله توانمندی های گردشگری است که باید از همین مبنا برای بهره مندی از قابلیت های توسعه و پیشرفت در استان استفاده کرد.

وی افزود: با توجه به تاکید استاندار و اقداماتی که برای دستیابی به راهکاری برای توسعه و ایجاد اشتغال برای استانداری انجام شد، به عنوان دو موضوع مهم مورد استقبال قرار گرفت و گردشگری یکی از مهمترین بحث ها در این زمینه است.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه باید زیرساخت های لازم برای بهره برداری از ظرفیت های گردشگری فراهم شود، گفت: علاوه بر آماده سازی زیرساخت ها در حوزه گردشگری، نیازمند رویکرد چند رشته ای و همه جانبه خواهیم بود. همکاری بین نهادهای ذیربط در قالب یک مجموعه هماهنگ.

آزادی با تاکید بر اینکه حوزه گردشگری استان کرمانشاه با چالش هایی مواجه است، گفت: یکی از راه های حل چالش های این حوزه فناوری است و در گام اول پس از اجرای اقدامات فناورانه در حوزه گردشگری باید نوآوری انجام شود. . در حوزه گردشگری نیز استفاده حداکثری از توانمندی های گردشگری به ویژه رقابت پایدار را دید.

وی ادامه داد: فناوری به تنهایی نمی تواند تحولی در گردشگری ایجاد کند و تنها زمانی می توان شاهد توسعه پایدار از نوآوری در کنار فناوری بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه تصریح کرد: با ورود فناوری در حوزه فناوری و ساده سازی می توان ارزش های نوآوری، کاهش هزینه ها و ایجاد فرصت های جدید را ایجاد کرد.

آزادی افزود: با توجه به قابلیت های گردشگری استان کرمانشاه و همچنین شرایط جدید، در صورت استفاده از نوآوری، اجرای این طرح یکی از الزامات خواهد بود که به همین منظور جشنواره «نوآوری در گردشگری» برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه جشنواره «نوآوری در گردشگری» 31 تیرماه سال آینده برگزار می شود، بیان کرد: این جشنواره ها در چهار بخش شامل صاحبان ایده، شرکت های نوظهور در حوزه گردشگری، شرکت ها و فعالان این حوزه است. . گردشگری، سرمایه گذاران و سرمایه گذاران.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری جشنواره «نوآوری در گردشگری» حمایت از ایده های این حوزه است، یادآور شد: علاقه مندان تا پایان روز فرصت دارند در این جشنواره شرکت کنند. ژوئن سال آینده.

آزادی تصریح کرد: با توجه به اهمیت جشنواره «نوآوری در گردشگری»، اقدامات لازم برای ارتباط با صاحبان ایده و شرکت های سراسر کشور به منظور پوشش همه جانبه جشنواره انجام می شود.

و در پایان افزود: پس از انتخاب نفرات برتر علاوه بر اهدای جوایز به آنها اقامت رایگان به مدت یک سال در مجموعه پارک علم و فناوری اعطا می شود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا