خبر

فلسطین: رویکرد اسرائیل در عدم همکاری با کمیته تحقیق سازمان ملل جنون آمیز است


Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-04-04 19:48:27Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

شفقنا- وزارت خارجه فلسطین ضمن محکومیت عدم همکاری اسرائیل با کمیته تحقیقات سازمان ملل درباره جنگ غزه اعلام کرد؛ اسرائیل از لحاظ تاریخی هیچ‌گاه متعهد به قوانین بین‌المللی و تصمیمات موسسات و نهادهای حقوق‌بشری نبوده است.

به گزارش شفقنا از ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای بر اهمیت کار کمیته تحقیقات سازمان ملل که وظیفه بررسی کلیه موارد نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را بر عهده دارد، تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است؛ لزوم حمایت از کار این کمیته از سوی همه احزاب و دولت‌ها برای موفقیت در وظایف خود، اصل اساسی برای دستیابی به موفقیت و لازم است.

همچنین در این بیانیه، تشکیلات خودگردان فلسطین رویکرد اسرائیل در عدم همکاری با کمیته تحقیق سازمان ملل را محکوم و آن را جنون آمیز خواند.

وزارت امور خارجه در این بیانیه خاطرنشان می‌کند که اگرچه این موضع غیرقانونی و غیراخلاقی است، اما جای تعجب نیست، زیرا در طول تاریخ اسرائیل هرگز به قواعد حقوق بین الملل یا تصمیمات نهادهای سازمان ملل متحد پایبند نبوده و با هیچ یک از نهادهای مستقل بین المللی همکاری نکرده است. به طوریکه اسرائیل از ورود هیئت‌های تحقیقاتی رسمی سازمان ملل یا کشورهای عضو و حتی فعالان همبستگی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین از جمله قدس یا داخل زندان‌های اسرائیل جلوگیری کرده است.

وزارت امور خارجه فلسطین در این بیانیه تاکید کرد که دولت فلسطین به همکاری خود با کلیه سازوکارها، ارگان‌ها و کمیته‌های بین المللی ادامه می‌دهد و مسیر پاسخگویی جنایتکاران جنگی (اسرائیل) رو به جلو است و وعده داد؛ عدالت برای قربانیان مردم فلسطین محقق خواهد شد.

 

 Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا