خبر

فعال معارض عربستانی در انگلیس تهدید به قتل شد


شفقنا- «علیاء الحویطی» فعال عربستانی مقیم در لندن گفت که به دلیل انتقاد از دولت سعودی پیام‌های تهدید به مرگ دریافت کرده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از سعودی‌لیکس، او به روزنامه ایندپندنت انگلیس گفت که پس از هک ایمیلش و دریافت پیام‌های تهدیدآمیز از روی ترس در خانه خود سیستم هشدار نصب کرده است. این فعال زن 36 ساله گفت که دولت ریاض از انتقادات علنی او و همچنین حمایتش از قبیله «الحویطات» بسیار عصبانی است. (دولت سعودی برای ساخت ابرپروژه نئوم در شمال غرب عربستان و مشرف به دریای سرخ اقدام به تصاحب زمین‌های قبیله الحویطات کرده که در سال‌های گذشته موجب تنش در این منطقه شده  است.)

الحویطی افزود: «باید صدایم را در برابر مردم جهان بلند کنم، چرا که اگر سکوت کنم آن‌ها گمان می‌کنند که تهدیدشان کارا بوده و از این رو همواره تو را تهدید خواهند کرد. من قبلا در سال 2018 نیز پیام‌های تهدید آمیز از طریق توئیتر و یوتیوب و دیگر شبکه‌های مجازی دریافت می‌کردم و این موضوع را به اطلاع پلیس لندن رساندم. آن‌ها دوباره دست به تهدید می‌زنند و در یک فایل صوتی به من گفته‌اند که “گمان نکن در لندن در امان هستی”».

الحویطی در باره این فایل صوتی گفت که صدای یک مرد با لهجه عربستانی و بسیار خوفناک بوده است.

این فعال زن عربستانی همچنین به ایندپندنت گفت که در برخی از این پیام‌ها او را تهدید کرده‌اند که با گلوله به سرش شلیک خواهند کرد. او گفت که معتقد است که این پیام‌ها از یک مرکز امنیتی در ریاض و زیر نظر ادارات نزدیک به محمد بن سلمان فرستاده می‌شود.

به گفته الحویطی، پلیس لندن تلاش کرده تا منبع این تهدیدات را از طریق اینترنت مشخص کند، اما تهدیدکنندگان با آی.پی‌های مختلف اقدام به ارسال این پیام‌ها کرده‌اند.

پس از ترور فجیع جمال خاشقچی در سال 2018، بسیاری دیگر از فعالان حقوق بشر عربستانی در کشورهای غربی گفتند که آن‌ها نیز پیام‌های تهدیدآمیز متعددی دریافت کرده‌اند.

این خبر را در سعودی‌لیکس ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا