خبر

فعالان عرصه ادب و هنر پیام وبشارت حضرت محمد(ص)را به دنیابرسانند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام پیش از ظهر دوشنبه در مراسم پایانی کنگره جهانی محمد (ص)، پیامبر رحمت در آینه ادب و هنر اظهار کرد: این کنگره در شیراز شهر ادب و هنر و سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار شد به این امید که ادب و هنری که به بازار آورده ایم به برکت وجود و نفوذ مقدس حضرت محمد قیمت پیدا کند، جان بگیرد و جهانیان را بهره مند کند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: حضرت محمد (ص) پیامبری که خداوند متعال او را فرستاد تا شاهد همه بشریت باشد ۱۲۴ هزار پیامبر شاهد بر امت‌های خودشان هستند اما حضرت محمد (ص) گل سرسبد سلسله نبوت و رسالت شاهد بر همه امت‌هاست.

دژکام بیان داشت: خلافت حضرت محمد (ص) در صحنه قیامت اینگونه جلوه خواهد کرد که منبری برای پیامبر ما می‌گذارند که نام آن منبر وسیله است هزار پله و درجه دارد و پیامبر ما در بالای آن منبر قرار می‌گیرد. هیچ چیزی از نگاه بینای و بصیر پیامبر در طول تاریخ پنهان نمانده است.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: گره کور کارهای دنیا و دعوا بر سر قدرت بین اروپا در شرق و غرب و پول‌های هنگفتی که خرج جنگ می‌شود را مشاهده کنید حال دنیا خوب نیست، گرچه مدعیان نظام دموکراسی قصد دارند همه چیز را خوب جلوه دهند اما هنوز مانده تا همه چیز خوب شود. بشارت حال خوب و خوش دنیا را پیامبر ما آورده است و این بشارت این است که جهان منتظر آمدن کسی است که عدالت را به همه جهان ارزانی کند و کام مردم را به عدالت خود شیرین کند.

آیت الله دژکام اضافه کرد: پیامبر ما پیامبری است که باید دینش، آیینش، عدالتش، محبتش و عشقش جهان را بگیرد و همه از وجود او بهره‌مند شوند.فریادگری پیام حضرت محمد (ص) و این انتظار بر عهده هنرمندان و ادیبان است.

وی گفت: فعالان عرصه ادب و هنر باید پیام و بشارت حضرت محمد (ص) را به عالم برسانند که جهان پایان خوب و خوشی دارد انسان نباید ناامید باشد، چراکه فردای بهتر از امروز پیش روی بشریت است.

امام جمعه شیراز اعلام کرد: امیدواریم برگزاری دور نخست این کنگره آغازی قدرتمندتری برای برگزاری این کنگره در سال‌های آینده باشد و بدون شک فریادگری پیام پیامبر حضرت محمد (ص) برای بشریت مژده‌های بسیار خوبی را از شیراز آورده است.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا