خبر

فرحزاد: ثروتمندان به فقرا و مستمندان رسیدگی کنند | جهان محتوا


شفقنا- سخنگوی حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) تاکید کرد: اغنیا موظف به رسیدگی به فقرا و نیازمندان هستند و جدای از پرداخت پنجمین و زکات، حق فقرا را جداگانه می پردازند.

به گزارش شفقنا به نقل از برهان اسلام و مسلمین، فرحزاد در سخنرانی خود در اولین روز نوروز 1402 در حرم حضرت معصومه (س) در حرم حضرت معصومه (س) گفت: صلی الله علیه و آله : مطالب بسیار زیبا در دعا برای رساندن سنت است که همه تحولات باشد و حوادث عالم به دست خداست و قدرتی است که از همه قدرتها پیشی می گیرد.

و افزود: خداوند بخشنده است و اگر بخواهد روزی انسان کم می شود و روزی او زیاد می شود و همه اینها از نفع و امتحان خداوند است.

و جناب فرحزاد تأييد كردند: در روايت هيچ ثروتمندي ثروت اندوزي نكرد مگر اينكه حق فقرا را ضايع كرد.

وی خاطرنشان کرد: اغنیا موظف به رسیدگی به فقرا و نیازمندان هستند و جدای از پرداخت پنجمین و زکات، حقوق فقرا را جداگانه می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: مرگ و زندگی، عزت و ذلت، رزق و روزی و … تماماً دست خداست و تا خدا نخواهد برگی از درخت به زمین نمی افتد.

وی افزود: آمار تصادفات جاده ای در ایران بسیار فاجعه بار است و مسافران باید در این ایام احتیاط و هوشیاری را به خرج دهند تا خدای ناکرده بر تعداد قربانیان افزوده نشود.

آقای فرحزاد تاکید کرد: اگر انسان خود را در محضر خداوند ببیند، جرأت گناه را ندارد، زیرا خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود می کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بهترین شرط برای انسان این است که فقط محبت و جایگاه خدا را در دل داشته باشد و چیز دیگری در دلش باقی نگذاشته باشد.

یادآوری می کنیم: در داستان های قرآنی به وضوح مشخص است که قدرت خداوند ظاهر می شود و نمونه بارز این قدرت در داستان حضرت موسی علیه السلام به زیبایی بیان شده است، زیرا همه قدرت های فرعونی می خواستند از این قدرت جلوگیری کنند. ولادت پیامبر موسی (علیه السلام) اما موسی (علیه السلام) نه تنها به دنیا آمد، بلکه در دربار فرعون نیز پرورش یافت.

آقای فرحزاد تاکید کرد: انسان باید همیشه پیش بینی خوبی کند و در زبان و دل مثبت باشد تا خیر و برکت وارد زندگی او شود.منبع

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا