خبر

فرانسه در نشست شورای امنیت به روسیه هشدار داد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دولت‌های اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، ایرلند، استونی، آلبانی و نروژ از روسیه خواستند از به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونباس خودداری کند و خاطرنشان کردند که چنین اقدامی مغایر با توافق‌نامه‌های مینسک است.

نماینده دائم فرانسه در نشست شورای امنیت سازمان ملل که درباره اوکراین برگزار شده بود، در بیانیه مشترک با دیگر کشورهای اروپایی گفت: «ما نسبت به چنین اقدامی هشدار می‌دهیم که نقض بیشتر حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین است و مستقیماً با روح و متن توافق‌نامه‌های مینسک در تضاد است».

روز سه‌شنبه گذشته، دومای دولتی از «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه درخواست کرد تا استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک را به رسمیت بشناسد. پوتین، در اظهار نظری در مورد این درخواست، گفت که همه چیز باید برای حل مشکلات دونباس انجام شود، اما اول از همه، باید از فرصت‌هایی برای اجرای توافق‌های مینسک که به طور کامل محقق نشده است، استفاده کرد.

تنش‌ها در شرق اروپا بر سر اوکراین بالاگرفته و کشورهای غربی در اظهاراتی، روسیه را متهم به نظامی سازی در مجاورت مرز اوکراین برای عمیلات نظامی قریب الوقوع می‌کنند؛ هرچند روسیه همه این اتهامات را رد می‌کند.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا