خبر

فراخوان شیخ عکرمه صبری برای حضور در مسجد الاقصی در روز مبعث


شفقنا – خطیب مسجد الاقصی از فلسطینیان خواست تا روز دوشنبه به مناسبت سالگرد اسراء و مبعث پیامبر (ص) در این مکان حضور یابند و از جهانیان درخواست کنند در حمایت از فلسطین موضع گیری کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از فلسطین الیوم، شیخ عکرمه صبری امروز شنبه گفت: «وظیفه مسلمانان این است که از این مناسبت برای استقرار و اقامه نماز در مسجد الاقصی، شرکت در محافل ذکر و حضور در درس‌هایی که ماجرای معراج مولایمان حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را توضیح می‌دهد، استفاده کنند.»

او به همین مناسبت از کشورهای عربی و اسلامی خواست که مسئولیت های خود را بر عهده بگیرند، صفوف خود را تقویت ، تلاش های خود را تشدید کنند و مواضع خود را برای حفاظت از مسجد مبارک الاقصی و پاسداری از مقدسات دینی و اموال موقوفه در فلسطین به ویژه شهر قدس متحد کنند.

اوایل امروز، فلسطینی ها به این مناسبت در یک راهپیمایی از شهر حیفا در داخل اراضی اشغالی سال 1948، به صحن مسجد مبارک الاقصی رسیدند.

در همین راستا، شماری از اهالی شهر طمره در داخل قدس اشغالی حرکت کرد تا 3 روز را در مسجدالاقصی و بزرگداشت اسراء و معراج بگذرانند.

هزاران نفر از شهروندان روز جمعه با اقامه نماز در مسجدالاقصی و تعداد زیادی از مساجد کرانه باختری اشغالی و نوار غزه به ندای فجر الشهدا پاسخ دادند.

شهرها و شهرک‌های کرانه باختری و اراضی فلسطین اشغالی سال 1948 شاهد سفر فلسطینیان به صحن‌های الاقصی است که بخشی از کمپین‌هایی است که تحت عنوان «ندای فجر اکبر» راه اندازی شده است.

این خبر را در فلسطین الیوم می توانید ببینید.Source link

تیم جهان محتوا

ما برای خلق محتوایی بدیع، جذاب، جامع و مفید تلاش می کنیم❤.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا